Kedim Misafir Kedinin Kokusundan Rahatsız.

Ebaytemac

Arkadaşımın kedisi 2 gün bizde kalmak zorundaydı. Biraz saldırgan olduğu için ve evde küçük çocuk olduğu için odamda baktım. Fakat 2 günde kedinin kokusu odama sindi. Kendi kedim de odama girdiği zaman rahatsız ve kedi gitmesine rağmen tisliyor. Yardım edin diğer kedinin kokusunu odamdan çıkarıp tekrar eski düzenimize nasıl donebiliriz?

4 CEVAP

MehmetDMerlin

Erkek kediler koku bırakırlar kendi bölgelerini belirlemek için. yabancıladığı bir yerde olduğu için koku bırakmış olabilir.Bu koku hormonlar içeren bir karısımdır agırlıklı olarak testosteron bu yüzden silerek bunun kokusu zor çıkar.koku bıraktıgı bölgeleri belirleyip kalitelisinden bir koku giderici sprey kullanmanız lazım bir iki saat sonra silin koku geçene kadar tekrarlayın.Kıyafet gibi birşey ise çamaşır suyuna batırın.

MehmetDMerlin

Eğer gelen kedi dişi ise de o koku bırakmaz sadece geçtiği ve sürtündüğü yerlere kokusu siner oraları silerek ve havalandırarak kokusunu giderebilirsiniz

FridaDora

Kendi kediniz eşyalarını alıp diğer kedinin kullandığı yerlere sürtün.

Ebaytemac

Gelen kedi erkek kediydi. Kendi kedim dişi. Eşyalarına kokuyu surmeyi denedim. Ama bu sefer kendi eşyalarına yaklaşamamaya başladı. Koku giderici sprey deneyeceğim şimdilik. Teşekkür ederim.