Kedimizin Neye Alerjisi Olduğunu Bulamıyoruz

1.5 yaşında kısırlaştırılmış bir kızımız var. Bu Mart ayından beri kulaklarında kızarma ve döküntüler oluyor. Mantar ve alerji testleri yapıldı fakat hiç bir şey çıkmadı. Veterinerimiz en son polen veya güneş alerjisi olabilir dedi. Aeuris kullandık 5 gün geçti fakat sonra tekrarlıyor. Tavuk alerjisi olduğu için proplan somonlu kullanıyorduk mamadan kaynaklı olabilir mi diye hills tuna balığına geçtik fakat sorun hala devam ediyor. Sırt bölgesinde de tüy dökülmesi var. Çok üzülüyoruz çok araştırdık ama bir türlü etken maddeyi bulamıyoruz.
Önerilerinizi dört gözle bekliyoruz8 CEVAP

FridaDora
FridaDora

4266

Bentonit, deodorant, deterjan, yumuşatıcı, parfüm, yüzey temizleyici, sabun, krem vs gibi kimyevi maddeler ve çiçek, küf vs kaynaklı olma ihtimalini gözden geçirin. Sizin kullandığınız ürünler olabilir mi buna dikkat edin en çok nerede belirti gösteriyor. Mesela benim kedim bentonitte kuma gidip geldikçe ve yatağında hapşuruyordu. Yatağını yıkadığım deterjanı değiştirdim(boron deterjan temiz içerikli) kumu pelete geçtim alerjisi geçti.


Gelyahron
Gelyahron

117503

Kan testi yaptırmadınız sanırım. Karaciğer fonksiyonlarına baktirabilirisiniz aslında, kan değerleri az çok bilgi verir alerji ile ilgili


Yilmzesr
Yilmzesr

697

Aynı problemi bizde yaşıyoruz. Hatta sırttaki tüy dökülmesi bi ara boynunun altına da olmuştu. Bırakın dökülmeyi kaşınmaktan çok ciddi yaralar açılmıştı bir dönem. O bölgeler hala tüysüz. Kaşınmasını önlemeye çalışıyoruz sadece. Kaşıyıp kanattığı dönemlerde de bazı kremler kullanıyoruz o kadar. Sebebini bir türlü bulamadık. Tavuklu mamadan değil, mantar değil, uyız değil. 1 senedir böyle..


Kan testi yapılmadı veterinerimiz şimdilik gerek yok demişti. Malum pandemi yüzünden de rahat rahat çıkamıyoruz arabamızda yok.
Ama geçmemesi ve tekrarlaması bizi çok üzüyor. Arayıp kan testi hakkında tekrar danışıcam. Teşekkürler


Yilmzesr
Bizim sırtta ki döküntümüz çok nadir oluyor fakat kulaklar çok sık sık tekrarlıyor :(
İnanın sizi çok iyi anlıyorum. Neden olduğunu bulamamak insanı mahvediyor. 1 yılda çok uzun bir süre umarım en kısa zamanda sizde sebebini bulabilirsiniz :(


mervegck06
mervegck06

10389

çoklu besin alerjisi olabilir hem tavuk hem balığa aynı anda alerjisi olabiliyor.(benim kedimde var mesela) biz ND kinoa serisi bıldırcınlı mamasını alarak çözüm bulduk yaklaşık 2 aydır kullanıyoruz ve deri döküntülerinden eser kalmadı diyebilirim (olanlarda çok nadir ve minnacık oluyor) denemenizi tavsiye ederim birde fitminin geyikli ürününde de balık ve tavuk yoktu sanırım.


Sevgili Fridadora
Bizim de bünyemiz çok alerjik olduğu için yüzey temizleyicisi, deodorant veya esanslı kokular hiç kullanılmıyor evimizde. Çiçek ve küfte yok. Yattığı yerlere nevresim seriyoruz o yüzden boron deterjanı deneyeceğiz ???? Teşekkürler


Sevgili Mervegck06
Bir sonraki mama alışımızda önerdiğinizi deneyeceğiz çok teşekkürler
İlk gıda alerjisi belirtisi tavukda olmuştu ve tüy döküntüsü şeklindeydi. Ama kulakta ki kızarıklıkların gıda olmadığını düşünüyoruz :( Ama yine de yeni mama denemekte fayda var ????


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 123 Görüntüleme
  • 8 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 27117 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR