Kedinin Karnının Şişmesi

Kedim 2.5 aylık tanıdığımızın bahçesinden sahiplendik.Bahçesine bakan adam kediye sürekli süt veriyormuş bundan dolayı kedide çok fazla gaz oluyor bunun haricinde göbeğinde şişlik var iç parazit ilacını yaptırdık veteriner de bunun haricinde ne yapabilirim

9 CEVAP

Ozge00

A pardon sahiplenmissiniz zaten.
Paraziler dışkısında gorunur bakarsaniz gorebilirsiniz. Parazitten kaynaklı şişlik olabilir. Gecer herhalde. Geçmezse tekrar veterinerinize danışın. Gazini çıkarmak icin de kediye bebeklerde olduğu gibi masaj yapabilirsiniz

bbeyzvv

aayyyynısını yaşadım hemen anlatıyorum

tuzsuz ayran verin zaten yavru kediler buna bayılır varsa kafir verin bu daha iyi severse tabi

karnına günde 2-3 kere masaj yapın ki rahatlasın

bunları yapınca bizimkinin şişi 1 gecede inmişti kakamızı da yapmıştık rahatlamıştık iç parazit hapını da yutunca 0 şiş

Teşekkür ederim deneyeceğim

Ozge00

Sut vermemesini soyleyin o kişiye. Onun yerine mama veya et verebilir

Şuan evimize aldık o kediyi artık öyle bir problemi yok ancak karnındaki şişlik için parazit ilacı haricinde ne yapabilirim diye araştırıyorum

Ozge00

Parazitten kaynaklı ise zaten parazitler dökülünce azalir. Yani cokta yapacak bir şey yok o konuda.
Kabızlık varsa ondan kaynaklı da olabilir, kakasi katı ise yoğurt verebilirsininiz.

AnneRoss

Kabızlık kaynaklı olabilir o şişlik, zeytinyağı verip karnına masaj yapabilirsiniz. Poposuna da sonrasında masaj yapabilirsiniz ıslak pamukla yardımcı olmak için.

Ozge00

Parazit veya kabızlıktan farkli bir sorun da olabilir. Parazit döktükten sonra Gecmezse tekrar veterinerinize danışın

bbeyzvv

kafir verin.. delirdim iyice kafir verin etini yesin der gibi

kefir verin.. imanlı kefir