Kedimin Neyi Var?

mrybetul

Merhaba 1,5 aylık bir kedim var. Bir hafta önce sahiplenmiştim. Sahiplendiğimde nezleydi. Sürekli hapşuruyordu. Bayram dolayısıyla bir yere götüremedim evde c vitamini falan kullandım nezlesi geçmişti ki iki gün önce köye gittik. Orası soğuk olunca üşüttü ben de corona oldum sanırım. Gözlerini açamayacak kadar gözleri çapaklaşiyor mu desem nasıl denir bilmiyorum ama gözleri görmez hale geliyor. Sürekli pamuklarla siliyorum ama azalma yok. Bugün tamamen gözü kapanınca bayağı korktum ardından ılık bir duş aldırdım tekrar açtım gözlerini pamuk yardımıyla, gidebileceğim bir veteriner de yok şuan. Ne yapabilirim bilmiyorum böyle bir şey başına gelen varsa yardımcı olabilir mi ?

5 CEVAP

Milovat

Ve çocuğu lütfen yıkamayın, zaten çok küçükmüş. Eğer ateşi varsa nemli bir bezle sararak ateşini düşürebilirsiniz.

Gelyahron

Geçmiş olsun. Belirtiler Kedi nezlesine benziyor. Veterinerine götürmeniz gerekiyor. Evde yapılacak şeyler arasında Bol su içmesini sağlayın. Evde yoğurt yapıyorsanız yedirin. Göturene kadar yardımcı olur

bbeyzvv

öncelikle kedilerinize lütfen kafanıza göre vitamin takviyesi yapmayın

ayrıca kedileri yıkamak rahatlatmaz daha kötü yapar onlar insan değil

gözleri için gentagut öneririm hastalığı için de bol bol ek besin (tabuk et ciğer yumurta vs) öneririm umarım bir an önce iyileşir

Blychee

Gözlerine çok dikkat edin lütfen , kaynamış çayı iliyana kadar soğutun sonra pamuk yardımıyla gözlerini silin, capaklari yumusar. Aynı pamuğu iki göze kullanmayın lütfen. Ilık suya batırılmış pamukla da burnunu da silebilirsiniz, kediyi çok zorlamadan buharlı suyu biraz koklatabilirsiniz. Genta göz damlası damlatın gözüne birkaç gün düzenli (17-20tl civarı) , gözler çok önemli dikkat edin. Benim kedim de nezle olmuştu antibiyotik ve vitamin iğnesi yapmışlardı lütfen siz getiremiyorsaniz bile biri getirsin en kötü ihtimalle siz de hastaysaniz kedinin çok ayrıntılı videosu ile ve kilosunu da ölçerek bir veterinere ulaşın biri sizin yerine iğnesini alsın , ama o şekilde asla bırakmayın

Cemrecookie

Veterinere götürene kadar kii mutlaka götürün immuneks diye bir şurup var onu enjektörde 1,5 ml verebilirsin ve kediyi yıkamayın. İnsanlar gibi bi duş aliiiiyim de rahatlayiiim gibi bi durum yok maleseff