Kedim Beni Neden Isırıyor?

mey005

Kedim beni durup dururken ısırıyor ve bu çok sert oluyor. Bunun nedenini araştırdım ve can sıkıntısında yaptığını öğrendim. Kedimle oyun oynamaya başladım (şuan yavru ve çok hareketli) ancak oyuncağı bi süre oynadıktan sonra yeniden elime tetiklenip saldırmaya başlıyor. Sonra onu bi odaya kapatıp 5-10 dk yalnız bırakıyorum. Geri döndüğümde uyumuş oluyor bende onun yanına yatıp onu seviyorum. Bu olay gün içinde tekrarlanıyor işe yaramıyor ): Ne yapmalıyım?

6 CEVAP

Xsevvaloztrk

Kedinizi odaya kapatmanızı tavsiye etmem elinizi ısırdığında acımış gibi yapıp sert bir ifadeyle hayır dedikten sonra kendiniz onun yanından uzaklaşın bence odada tek bırakmanız bir işe yaramaz hatta onu daha da hırçınlaştırabilir. Biraz da sabır ve kararlılık gerekiyor tabi :D

derya1616

isırırken kedinizin yuzune ufleyin sertce .kediler bundan hoslanmaz ve kararli bir sekilde hayir diyip elimi cektim.zamanla anladi .ortalama bir ayda bitti diyebilirm.bazen gaza gelip kitlamaya çalışıyor ama haftada bir iki kadar az diyebilirim.

yusufsaygin2

Odaya kapatmayın da, aynı odada kalın ve ona karşı ilgisiz olun. O sürtünmeye falan çalışacaktır hiç umursamayın, o yokmuş gibi davranın. Yavru olduğundan dişleri kaşınıyordur.

mey005

Fakat odaya kapatmadığım sürece beni bırakmıyor. Hayırdan anlamıyor nereye gitsem peşimden gelip elimi veya ayağımı ısırmaya devam ediyor. Oyuncakla ilgisini çekmeye çalışıyorum 1-2 dk oyalandıktan sonra elimi görüp yeniden saldırıyor.

Gelyahron

Isırdığı zaman tepki vermeyin. Bir süre sonra ısıtmayı bırakır.

mey005

Sabit durmayı denedim olmuyor bırakmıyor. Üflemeyi denedim oda işe yaramıyor tam tersi daha çok hırçınlaşıyor. Ben ne yapıcam. Gerçekten canım acıyor elimin heryerini kabuk bağladı.