Yavru Kedi Patates Kustu

Blychee

Merhabalar, sokakta bir tane yavru kedi buldum aşırı ishal. İç parazit yaptircam fakat birkaç gün çıkamayacağım için daha önce de burdaki arkadaşların önerdiği bir şey yaptım. Haşlanmış tavuk patates, yalnız kedi patates kısmını kusmus, mama ve tavuk kusmamis. Acaba çok sevdiği için çok fazla yiyip kusmus olabilir mi, 3 gündür bende başka kusmasi olmadı sadece gece önce hafif ıslak kıvamda şeffaf bişey , sonra da patatesi kusmus

6 CEVAP

Milovat

Çiş gibi kaka yapma olayına o kadar asinayim ki bizimki midesini yordugu için ishal olmuştu. Parazit kaynaklı değildi bu durum devam ediyorsa veterinere danışmak en iyisi. Çünkü bazen patates de daha kötü yapıyor.

Gelyahron

Yoğurt yedirin. Hatta ev yoğurdu varsa daha iyi olur

Milovat

Kefir verin, yaş mama veriyorsanız yaş mamayı da kesin derim ben

Blychee

Yok zaten yaş mamaya asla bulasmam çünkü kedi bayağı çiş gibi kaka yapıyor, kuru mamada yememis daha önce az yiyor, muhtemelen iç parazit kaynaklıdır diye düşünüyorum inşallah sonrasında düzelir

Milovat

Çok geçmiş olsun

Blychee

Çok teşekkür ederim önce iç parazit yaptırıp bu tarz şeyler yedireyim sonra duruma göre ekstra olarak götürürüm, çünkü daha önce de getirdim veteriner direk ishal için bişey yapmadı iç parazitten sonra gözlemle gereksiz antibiyotik vermeyelim demişti, ya ben sürekli ishalle uğraşıyorum kafayı yicem cidden çokta üzülüyorum neden böyle oluyor diye bir sürü sokak kedisi bakiyorum bir tane olsa her imkanı sunarsin ama bir sürü olunca insan yetişemiyor, sürekli başımıza biseyler gelip duruyor kedilerle alakalı, hem çok yıprandım hem çok üzülüyorum bırakamıyorum da. Kediyi annesinin yanından ayırıp bizim evin önüne atmışlar kaç gündür anneden ayrı bilmiyorum anne kabul etmez tekrsr diye gidip yerine bırakmaya da gönlüm razı gelmedi mecbur önce iyileştirip sonra sahiplendiricem inşallah düzelir, tekrar teşekkürler