Kedimde Pire Var.

Sut_lac

Sevgili hayvansever dostlarım, 12 aylık beyaz upuzun tüylü persian kedim var. Hiç sokağa çıkarmadığım halde pirelenmiş. Dış parazit damlası da 3 hafta önce yapilmıştı. Veteriner tekrar kafa üzerine dış parazit damlası damlattı. Pireler ölür 24 saate dedi ve traş önerdi. Traşa karşıyım ve yaptırmadım nedir bu doktorların traş sevdası anlamıyorum. Traş etmeden de pirelerden kurtulabiliyorsak neden kestirelim tüylerini...? Ben dışarda kedi köpek besliyorum onlardan bana benden kedime geçmiş olabilir mi diye düşündüm veteriner pireler insanda tutunamaz ondan değildir dedi. Peki ev kedisi aşısı da varken nasıl pire olur sizce evde başka kedi de yok. Benzer durum yaşayan ya da önerisi olan varsa yazabilir mi lütfen, tesekkürler.

2 CEVAP

kubraturan

Kıyafetlerinizde bulaşmış olabilir. Ayakkabınızda olup eve girmiş de olabilir.

yusufsaygin2

Bizde aynı dertten muzdaribiz, camdan girmiş olabilir, sizin kıyafetlerinizden geçmiş olabilir.. Dış parazit damlası bir yere kadar koruyor, sorunun kaynağını bulup çözmek lazım. Evi ilaçlatmalısınız..