Lutfen Biri Bana Yardım Etsin

sudeaxx

9 aylik kedim her gun kollarima yeni çizikler ekliyor.Hiçbir sey yokken durup dururken koluma bacağima saldiriyor ve asla bırakmıyor.Kanata kadar isirmaya devam ediyo.Pesimizi de asla bırakmıyor.Otururken uyurken yururken her zaman gozlerini bize dikip saldiriyo.Ne yapacagimi bilmiyorum.Onceleri yavru buyuyunce gecer diye onemsemiyorduk ama buyudukce daha da saldirmaya basladi.Kollarimiz bacaklarimiz hep derin dis isi.Lutfen biri akil versin caresiz kaldim ne yapacagimi bilmiyorum.

10 CEVAP

Esila46

Bunun kedi olduğuna emin misiniz kaplan olmasın :D

Gelyahron

Bu yöntemi uygun görmüyorum ama elinize kolonya veya sirke sürün. Bir daha gelmez. Isırınca da tepki vermeyin biraz ısırıp bırakır

Blychee

Bazen benimkiler de böyle dikkatli dikkatli süzüp koşarak üstüme atlayıp tirmaliyor ama çok sık yapmadıkları için takılmiyorum sizinki biraz abartmış. Kedi eğitimi tarzı videolara bakın bence o tarz bir yöntemle zamanla kurtulursunuz bu durumdan diye düşünüyorum

Hasanarar

Bi videoda görmüştüm Bi adam oyuncağı elini ısırmış gibi yapıyo ve oyuncağa vuruyordu ve kedi de bunu görüp ısırmıyodu bunu düzenli yapsankz acaba işe yararmı. Biraz sert Bi hareket ama.

iidyl

izler için madecassol kullanabilirsiniz

ayrıca elinize kolonya sürerseniz yaklaşmayacaktır

sudeaxx

Emin değilim gercekten

sudeaxx

Isirinca tepki vermemeye çalışıyorum ama ben kolumu cekene kadar bırakmıyor

sudeaxx

Her seyi denemek zorundayim artik baska carem kalmadi tesekkurler

Blychee

Bazıları böyle şeyler yaptığı zaman odaya kapatıyor yarım saat falan çıkarmıyor anlasın diye biraz üzücü bir yöntem ama eğitimler de genelde üzücü oluyor zaten

sudeaxx

Tesekkurler hepsini deneyeceğim