Mama Değişimi

venniee

arkadaşlar şuan Royal Canin kitten kullanıyorum (5.5 aylık british) ve içim rahat değil hem RC hayvan deneyi yaptığını hemde içeriğinin kötü olduğunu öğrendim. 1-2 Aya kedimi kısırlaştırınca Felicia’ya geçmeyi düşünüyorum. Öneren var mı? Nasıl bir mama veya önereceğiniz başka mama var mı

6 CEVAP

iidyl

felicia yine bolca tahıl içeren bir mama.. daha ucuz olan mystic bile daha fazla et içeriyor.

rc’den vazgeçmeniz çok güzel, genelde kullanan arkadaşlar bir anda rc proplan fanı kesiliyorlar laf ettirmiyorlar..

felicia rc’ye göre oldukça iyi ama yine de yeterince iyi değil bence. fitmin’le besleniyor benim kızım size de öneririm piyasadaki en iyi içerikli mamalardan biri.

Ozge00

12-15 kg alınca daha uyguna geliyor ve bize 12 kg mama 1 yil gidiyor. Aylik 1 kg yiyor kedim. Hatta sokaktakilere de veriyorum :D

Ozge00

Golosi 20 kg mesela ama küçük paket bulmak zor ve öyle her kedi beğenmiyor sanırım. Denemeden de 20 kg almak cok absürt olur. En iyi seçenek şuan mystic gibi. Numune gonderiyorlar, bana 1 haftada ulaştı. Bir balıklı, bir de tavuklu söylemiştim. Tavukluyu cok sevdi, kendi mamasindan bile. O yüzden yakinda bende mystice geçecegim. Cok fazla seçenek var gerçekten ama bütçe meselesi.

venniee

Felicia tahılsız değil miydi ya... Çok marka var hepsi karıştı kafamda kdrkrlkerklr fitmin’e bakim bir de. Gönül ister N&D Acana kullanmak..

Ozge00

İÇİNDEKİLER: Kurutulmuş Tavuk Proteini (%46), Baldo Pirinç (%14), Mısır, Rafine Tavuk Yağı (%9), Bezelye, Hamsi Unu (%7), Karides Unu, Bira Mayası, Hidrolize Tavuk Ciğeri, Hamsi Yağı (%3), Nükleotit Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Avizeağacı Özütü, Kızılcık Tozu, Pisilyum.

Maalesef tahılsız değil ama reflex, jungle tarzi mamalara gore bir tik daha iyi. Daha önce bende kullandım, tüy dökümüne iyi gelmişti ama yaninda ette vermek lazım çünkü hic et yok :(
Onun yerine Mystic daha iyi bir uygun fiyatli seçenek olur. Golosiye de bakabilirsiniz.

venniee

uh o zaman baya uyguna geliyor aylık yaklaşık iki kg yiyor bizim ayı. RC’de çok pahalı 50₺ falan parasında değilim ama bari 50₺ye değsin diyorum