Kısırlaştırma Öncesi

zeynepakar47

Merhaba, 5 aylık oğlumu bu pazartesi kısırlaştıracağım. 12 saat aç kalacak, suyunu da 8 saat önce alacakmışım bunları biliyorum. Ameliyat sonrası nasıl davranmalıyım, nelere dikkat etmeliyim önerileriniz ve tecrübeleriniz varsa paylaşırsanız çok mutlu olurum

6 CEVAP

Ozge00

Evi güzelce temizleyin, benim kedim geldiği gibi hic gitmediği köşelere girmisti. Yani tozlari vs güzelce temizleyin, yarası mikrop kalmasin. Bazi kediler cok halsiz oluyor sadece yatıyor, yani kedinize bağlı biraz da ama siz yinede temizleyin :)
İlk birkaç gun sıvı sekilde beslemek lazım. Yas mama, yoğurt, tavuk suyu, çorba falan vermistik biz. Gerçi ilk 4 gün falan nerdeyse hic yemedi ben elimle zorla yedirdim.

Ozge00

Çok bir şey yok aslında. Boyunluk takılacak mi takılmayacak mi bu daha önemli. Dikisleri estetik dikiş mi olacak veya aneztezi

Ozge00

Orda mi kalacak yoksa eve mi getireceksiniz onu sorun. Biz veterinerde uyanmasını bekledik çünkü dışarıda yağmur yağıyordu ve hava çok soğuktu. İlk 2 saat çok usuyorlarmis galiba o yüzden veteriner ısıtıcı önüne koyup uyanmasini bekledi. Bir de dili disine girmiş baya, hemen onu düzelttik. Uyanınca agri kesici yapıldı ondan sonra döndük eve. Evde uyanmasi çok cok daha iyi bence, benim kedim o kadar korkmuştu ki uyanmadı. Yaklaşık 4-5 saat orda bekledik. Sadece boş boş etrafa bakıyordu. Eve geldiğimiz an hareketlendi birden. Yani bence Eve getirin direkt islem bitince. biraz stresli bir süreç ama onun sağlığı açısından daha iyi

Ozge00

Aa iyiymis. Keske dişi kedilerde de oyle sansimiz olsa. Sevindim sizin adınıza. Erkek kedilerde dsha kolay bir surec yani endişelenmenizi gerektirecek bir sey yok. Çoğu kişi 1 günde iyilestigini söylüyor. Şimdiden geçmiş olsun

zeynepakar47

Eve gelecek benimle, dikişsiz bir işlem olacak 1 cmlik bir kesi yeri kalıyormuş o da bir iki gün içinde geçer dediler. Boyunluk takmayacağız sargı veya korseyle geçireceğiz 1-2 günü.

zeynepakar47

Teşekkürler :)