Yardım

Ozge00

Kedim sürekli su veya sıvı şeyler icerken gözüne ve burnuna kaçırıyor ve her seferinde saniyelerce aci çekiyor hayvan. Özellikle burnuna kaçtığı zaman kusacakmis gibi tuhaf hareketler sergiliyor. Dilini cok çıkartarak içiyor sanırım ondan kaynaklı. Farklı türlü kaplar denedim ama ilkinde olmasa ikincisinde yine kaçırıyor. Her ictiginde yapmıyor ama genellikle yapıyor.
Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu? Kap onerileriniz vs?

10 CEVAP

Ozge00

O zaman bir sise kapagina koymayi ve az su koymayı deneyeyim. Teşekkürler yardımınız için

Ozge00

O yüzden elimden içmeyi seviyor sanırım, kendi gidip icmek istemiyor çünkü sürekli burnuna kaçırıyor. Elimle icirmekten kastim da parmağımı suya batırıyorum yani cokta içemiyor ama oyle hoşuna gidiyor. Bu şekilde de burnuna kaçmıyor ama 1 cay kaşığı anca içer bu sekilde

Gelyahron

İçerken acele ediyor olabilir mi?

Ozge00

Evet hızlı içiyor sanırım.

Gelyahron

Bizimki kaptaki suyun yerini tayin edemiyor. Çelik kap kullanıyoruz belki ondandır. her su içisinde bir defa irkiliyor. Diğerlerinde böyle bir problem yok mesela

Ladg

Veyahut su kabını değiştirebilirsin içemiyorsa.

Milovat

Bunu ben de yaşamıştım, kiki için çok çok küçük cam kaselere su doldurarak icirdik bir süre. Bu kaselerin boyutu beş kiloluk su şişesi kapağı boyutundaydı bir süre sonra yavaş içmeye alıştı ve normal su kabına geçiş yaptık.

Ozge00

İçiyor da sürekli gözüne burnuna kaçırıyor. Kabini değiştirsem de ayni yine. Küçük,buyuk, derin, sığ farketmiyor. Eger hizli içmesi ile ilgiliyse ne gibi bir sey yapabilirim? İçerken dilini cok fazla çıkarıyor, yoğurt yerken her tarafa yoğurt oluyor özelikle. Normal sandim ama degil gibi.

Zeynepulku

Suyu az doldurun bir parmak kadar

Milovat

Biz su kabini çok küçülterek yavaşlamasını saglamıştık. Bayağı kül tablası boyutundaydı, bunun dışında aklıma başka bir şey gelmiyor maalesef :'(