Ameliyat Sonrası Kedi Bakımı

gizemt77

Arkadaşlar kedim iki gün önce dişileştirme ameliyatı oldu, ameliyat başarılı geçti antibiyotiğe devam ediyoruz ama bölgede görseldeki gibi kızarıklık var. Bugün pansumandan döndükten sonra artmıştı, dikişlere sürdüğümüz vazelinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum(vet önermişti) veterinerin stajyeri bölgeyi yalamak istediği için kızarmış olabileceğini söylüyor ama sanmıyorum. Ne yapmalıyım, bu durum normal mi? acaba pansuman sırasında baticon yüzünden mi böyle oldu, hiçbir fikrim yok. bir de vazelini orijinal markasiyla değiştirip uygulayayim diyorum.

6 CEVAP

Gelyahron

Çok geçmiş olsun, kızarıklık için endişe etmeyin zamanla düzeliyor, vazelin harici başka bir krem önerdi mi?

gizemt77

baska krem önermedi, asistan vet. gorunce fazla tepki vermedi cok ciddi bir durum degil sanirim ama yine de hocaya yazdim, bu arada eczaneden aldigim vazelinin icinde hafif parfum var sanirim, cok küçük yazilmis sonra fark ettim. bu nedenle orijinal vazelin aldim, bir de onu deneyecegim.

gizemt77

tesekkur ederim ???? gecmis olsun size de

gizemt77

ne yapmaliyim, kizariklik normal ki? up

Gelyahron

https://hizliresim.com/rCR3g4

https://hizliresim.com/H4YGMB
Biz vazelin haricinde kantoron yağı kullandık ama siz Veterinere danışmadan kullanmayın

Gizem hanım, kedinizin yarasi nasil oldu axaba?? Benmkide kizarik şu amda 3 ay oldu. Pişik oldu hatta orayı yalayamıyor bitaz kilosu var. Sizinkini merak ettim