Kedi Alerjisi

Buketbayraktar

Merhabalar 7 yaşında kızımızda kedi ve tüy toz vs çok yüksek bir alerjisi çıktı. Biraz aynı ortamda durduğunda burun akıntısı sürekli hapşurma göz kızarıklığı oluyor. Bunun tedavisi ile ilgili bilgisi olan var mıdır? Alerjisi olduğu halde kedi besleyenler var biliyorum ki. Bunu aşmamız gerekiyor çünkü yavruyu asla göndermeyi Düşünmüyoruz.

3 CEVAP

FridaDora

Alerji üzerine uzman doktora muayene ve tedavi kesin sonuç verecektir.

kubraturan

Benim kardeşimin de küçüklükten beri vardı. Bir süre ilaç kullandı ve geçti.

begumasli00

yaklaşık 5 sene önce bende de kedi alerjisi çıktı hatta alerjik astımdan astıma ilerledi doktor kedilerle aynı ortamda bile bulunma dedi fakat ben aile evinde kedi olduğu için sık sık aynı ortamda bulundum ilk başlarda çok rahatsız ediyordu öksürük hapşırık vs. alerji ilacı kullanıyordum şu an aynı yatakta yattığım kendi kedim var ve hiç sıkıntı olmuyor:) arada hapşırık vs oluyor ama rahatsız hissettiğim zamanda ilaç alıyorum. dediğim gibi kızınızın yaşı küçükmüş bence bağışıklık kazanabilir ama rahatsız eder mi eder bir süre. doktorunuzla konuşarak uzun süreli alerji ilacı iğnesi(tam bilmiyorum ama böyle bir şeyin olduğunu dıydum) veya alerji haplarınızdan kullanabilirsiniz