İshal

Ladg

Sanırım kızım 2 defa ishal oldu.bir sorun olur mu??

11 CEVAP

Milovat

İshali birkaç gün sürerse veterinere goturmelisiniz. Çocuğun iştahını, haraketliligini, ateşini ve kusma gibi semptomları gözlemleyin. Stres veya basit nedenlerle ishal olduysa uzun surmeyecektir zaten. Eğer uzun sürerse bir veteriner hekime danışmanız gerekiyor.

Milovat

Ayrıca kakasını da kontrol edin, rengini ve parazitlere bakmanızı tavsiye ederim.

suleren

Mama değişikliği, yediği değişik bir şey ya da yaş mamayı fazla kaçırmış olmak ishale sebep olabilir.
İştahı, hareketliliği nasıl? Eğer normalse bol bol su içirmeye çalışın, sabah ve akşam tuzsuz yağsız patates haşlayıp verin. Halsizse ve dediklerimi yapmanıza rağmen 2-3 güne geçmezse lütfen veterinere götürün.

Ozge00

Patates değil de sade tavuk göğsü falan haşlayıp verseniz daha iyi olur. Kedilere dokunabiliyor bazen riske atmayin derim.

Milovat

İki defa derken, ishal oldu ve iki kez sıvı kaka mi yaptı?

Ladg

Bugün yaptı dünde kumunu temizlerken gördüm.

Ladg

Tamam teşekkür ederim

suleren

Patatesi fazla miktarda vermeyin lütfen, kabız olmasın bu sefer. Mamasına karıştırıp vermeniz çok daha iyi olur. Mama miktarı patatese oranla daha fazla olmalı.

Milovat

Kedilerin günde bir veya iki kez kaka yapması normaldir siz kumunu temizlerken iki günde iki kez sıvı, cıvık kakaya denk geldiyseniz ishal henüz başlangıç aşamasındadır. Çünkü ishal olan kedi günde bir veya iki kez yaptığı kaka sayısını attırır :) kefir verebilirsiniz, rica ederim. Geçmiş olsun.

Ladg

Teşekkürler

Ladg

Tamam teşekkürler