Kedimi Kısırlaştırdım

Zeynepulku

Merhaba Kedimi biraz önce kisirlastirdim. Yumurtalıklarınon orada mavi bir şey sürdü vet. Hekimimiz Kedim bunun kendi yalayarak mi temizleyecek yoksa ben temizlenmeli miyim? Kedime zarar verir mi yalaması? Kedimi boyle görünce çok heycanlandım hekimimize soramadım

11 CEVAP

Gelyahron

Antiseptik sıvı sürüyor mikrop kapmasın diye. Tentürdiyot gibi aynı. Kediniz yalar siz temizlemeyin. Kedi yalamasa bile bir iki hafta içinde kaybolur

Ozge00

Benim kedim de yalıyordu, veteriner sorun olmaz dedi. Ama kusunca masmavi kusuyor bir de narkozla karışınca yeşile dönüyor. Cok endişelenmeyin

zeynepakar47

Onun yalanmaması gerek diye biliyorum

Drawhel

Dikislerine batikon sürmüşler, orayı siz eski bir tisort ile sarın yalamasın veya hekiminiz bandana sarsın götürün, ama evde kendiniz cikaramayacagi şekilde bir tişört sararsanizda olur. Yalaması hakkında bir şey diyemem benimkisi kapalı olduğu için yalayamadı ama uzun bir süre o batikon çıkmıyor zaten, sizde silmeyin sadece bir hafta kadar bi sarılı dursun. Sonra hekiminize kontrole gittikçe sorarsınız.

Zeynepulku

Vet hekimimiz dikiş konusunda yalanmasinda sorun olmaz dedi. Nokur nolmaz diye antibiotikde yazdı. Zaten dikiş dahi yok gibi

Drawhel

Evet kisirlastirmada çok küçük olur ama siz yalamamasina dikkat edin yinede bence.

Anonymus552223

Birsey olmuyor onu veya dikisi yalamasindan. Siz kesinlikle dokunmayin.

abyso_os

Konu ile çok alakasız ama kısırlaştırma için ne kadar ücret verdiniz

Zeynepulku

Ankara'dayım ben 300 lira verdim erkek

Bikedi

Benim kedimin bacagi kesildiginde cok buyuk bir alana surduler o mavi siviyi. Hayvanlara ozgu batikon yani. Kedimiz de yaliyordu tabi. Veteriner birsey olmaz dedi. Birsey de olmadi.

Blychee

Ben kedimi kisirlastirali 15 gün oldu hala o yeşil şey çıkmadı çok takmadım zamanla çıkar diye düşünüyorum, siz de takılmayın bence o mikrop kapmamasi için. Siz sadece 2-3 gün dikişlerine batikon sürün başka bir müdahaleye gerek yok