Kedimin Öğürmeye Bağlı Sesi Gitti

Merhabalar. Kedim yaklaşık 1 haftadır öksürüğe benzer bir sesle öğürüyor fakat küsmüyor. Veterinere götürdüğümde parazitten dolayı deyip iç dış parazit alışını yaptı. Fakat üzerinden 4 gün geçmesine rağmen hala halsiz ve aynı şekilde öğürüyor. Sesi de çıkmamaya başladı. İştahı yerinde. Bilen biri varsa yardımcı olabilir mi?

16 CEVAP

izelizl

Malt verince de geçmezse arastirip başka bir veterinere gitmenizi öneririm çünkü öksürük ciddi bir şey olabilir. Astım ve kalp rahatsızlıklarında da görülüyor akcigerine bi kulağınızı dayayıp dinler misiniz hırıltılı var mı nefes alırken

Ozge00

Malt veriyor musunuz belki tüy kusmaya çalışıyordur.

Ozge00

Bence parazitten farkli baska bir sorun gibi. Öksürükle karıştıyor olabilir misiniz acaba?

https://youtu.be/Jksciyk54NU

https://youtu.be/5yjaSVjN-SU

Hangisine benziyor yada benzemiyor mu

Gelyahron

Özge kardeşimin dediği doğru tüy çıkarmaya çalışıyor, anne kedimiz çok yapardı. Malt verince düzeldi

Çok teşekkür ederim umarım başka bir sorunu yoktur ????

Ozge1

Kedi tüyünden dolayıdır. Mama kalitesi de çok önemli. Kusturmaya yardımcı olanlar

sekerfare21

Tüy öksürüğü o, malt vermelisiniz.

Bir hırıltı duyamadım. Sanırım bu güzel bir şey

Ozge00

Oksurmesi kesilince sesi de yavas yavas duzelir

izelizl

Evet bu güzel bişey veteriner de akciğer röntgeni çekmeden önce akciğeri dinler, şişip inerken anlaşılıyor zaten :) umarım malt verince geçer buna ek olarak boğazına su kaçan kedilerde de aynı şekilde öksürük oluyor fark etmemiş olabilirsiniz onuda takip edin ne zaman öksürüyor tetikleyen nedir, toz parfum sigara dumanı da buna sebep olabiliyor.. Son olarak akciğer su toplamışsa da oluyor bu.. Sebepleri eleyerek gidersiniz siz

izelizl

Ama öğürme demişsiniz siz pardon ben öksürük için yazmışım, öğürme ise malt ile geçmezse mide rahatsızlıklarını aklınızda bulundurursunuz

Daha çok ikisinin arası gibi çünkü öğürdüğünden eminim

Teşekkür ederim herkese

Peki malt verdikten sonra sesi de düzelir mi?

Teşekkürler