Acil Değil Birkaç Şey Diyeceğim:)

afindas

merhabalar bundan yaklasık 2.5 ay önce kedi sahiplenmeye karar verdik.bir arkadaşımla konuştum kedisi yeni doğurmuş 2 haftalık yavruları varmış sütten kesilmesini bekle sana vereyim bir tanesini demişti tamam dedik 1.5 ay bekledim kediler sütten kesildi bu sefer tam sahiplenicekken son anda vazgeçti yok neymiş annelerinden ayırmayacakmış vs vs( beni bu kadar bekletmesine rağmen bunları dedi) neyse zaten zorla alacak değilim . bu iş kapandı

aradan 1 hafta geçti bir arkadaşımın bağına gittik orda 4 tane yavru kedi vardı 15-16 yaşlarında bir kız bakıyordu bir tanesini ben sahipleneyim dedim ikna etmeye çalıştım tutturdu annesinden ayrılmasınlar vs.(yine aynı sebep)

aradan 1 hafta geçti internette bir ilan buldum gittim aradım sahibini 4 gün sonra şehre döneceğim dedim tamam anlaştık gelir gelmez buluşup kediyi alacaktım 4 gün geçti şehre geri döndük ilan sahibine mesaj atıyorum mesaj gitmiyor arıyorum ulaşılmıyor ( şu an hala ulaşamıyorum) neyse bu da yalan oldu

aradan 1-2 gün geçti arkadaşımızın köyünde 7-8 tane yavru varmış dedi bi tanesini sen al dedim bu sefer tamam her seyini hazırladım 2 gün sonra sözleştik . 2 gün sonra yine bi telefon meğer kediler vahşiymiş yakalanmıyormuş .yine bir hayal kırıklığı

aynı gün o bağdaki kedilerden haber geldi 2 tanesi araba altında kalmış ölmüşler demiş bari o sahiplenmek isteyen gelsin alsın kedileri yine bir umut dedim bu sefer oldu . bu sefer de sahibi diyor ki alıyorsa 2sini birden alsın bunu da ailem kabul etmiyor (bu arada bağdaki kedilere sadece yazın bakacak okulların açılınca şehre dönüyorlarmış :) laf anlatılmıyor ki)

böyle işte artık yukardan birilerinin benim kedi almama engel olduğunu düşünmeye başladım ve gerçekten yoruldum kedi aramaktan sizce daha uğraşayım mı yoksa nasip değilmiş demenin zamanı geldi mi?

(barınağı düzenli arıyorum yavru var mı diye nedenini anlamadığım bir şekilde hiç olmuyor)

12 CEVAP

Drawhel

Petsbook veya petlebideki ilanlara da bakabilirsiniz veya sehirinizde mutlaka hayvan severler derneği vardır, Instagram sayfasında düzenli olarak sahiplendirme ilanı paylaşılıyor, hadi buda yok diyelim vet. Günlük bir sürü yavru kedi geliyor, yavru olamasa da yardıma muhtaç bir sürü can dostlarımız var, bir vet. İle konuşup o şekilde de sahiplenebilirsiniz.

Ozge00

Akışına bırakın :) belki şuan nasip değil ileriki zamanlarda kismet olacak. Bilemeyiz. Siz internet üzerinden ilanlara bakabilirsiniz, mesela İstanbul'da yaşıyorsunuz diyelim. Instagramda İstanbul hayvan sahiplendirme başlığı altinda bir sürü hesap var, sürekli karşıma çıkıyor gerçekten.

AnneRoss

Gerçekten ortada kalmış sevgiye muhtaç minnoş yavrularımız oluyor genelde

afindas

anlamadığım şey diğer şehirlerde kedilerini sahiplendirmek için bin takla atıyorlar burda kedi yok sanki:)

Seymaaacaan

Ah bizim orda birsürü yavru kedi var buyur gel

kubraturan

Merhaba bir instagram hesabı vericem dün 2 tane kedi paylaştı. Sahip arıyor. İstanbul içi bu arada. @tekirked_pati. Sahiplenmek için yazın bence

AnneRoss

Merhaba, okulumun sayfasında okulun veya öğrencilerin çevresinde güvende olmayan, yavru ve yetişkin kedileri sahiplendiriyoruz. Kapalı bir grup ancak dilerseniz yardımcı olabilirim. Tabii eğer ırk takıntınız yoksa, bunu hoş görmüyoruz okulcak :) Dolayısıyla satış da yapılmıyor sadece sahiplendiriyoruz. İstanbuldaysanız seve seve yardımcı olurum.

Ladg

Hangi şehirde yaşıyorsunuz?
Biz veterinerden sahiplendik.birde belli olmayan internet sitelere bakmayın.

derya1616

bende yavrularimi petlebiden aldim.cok iyi bir aileydi aldigim.sagolsunlar duaciyim boyle tatli yavrularim oldugu icin.sende kedi sevginden vazgeçme .kedi olmayan bir ev düşunemiyorum.ustelik seviyorsan sakin pes etme

afindas

malatyda yaşıyorum küçük bir şehir zaten her şey kısıtlı tüm sayfaları düzenli takip ediyorum , haftada 6 günüm dışarda geçiyor yavru kediyi geçin normal sokak kedisi bile denk gelmiyor

afindas

@AnneRoss aynı şehirde olduğumuzu zannetmiyorum:)

afindas

@Ozge00 sınavım yaklaşıyor en azından yaz tatili bitene kadar en hareketli zamanlarda istediği kadar ilgilenirdim (tabii büyüyünce de bir şey değişmeyecek tek fark normalden daha fazla vakit ayırabilirdim) bu yüzden aceleci davranıyorum