Kedim Araba Yolculuklarında Kusuyor

çok fazla yolculuk yapmamasına rağmen ki 3 kez bindi arabaya o zamanlarda da hep kustu. arabada çok rahatsız oluyor yolculuk bitene kadar miyavlıyor:(

4 CEVAP

hazalsenol

Aşısı için veterinere götürdüğümüzde veterinerimiz kedilerin midelerinin bulandıklarını söylemişti. Zamanla alışır demişti. Benimki hiç kusmadı ama huysuzlaştı ve sorduğumda böyle bir açıklama yaptı

dollfacepersian

Aşırı stres yüzünden olmalı. Sakinleştirici /rahatlatıcı yan etkisi olmayan bir ilaç kullanmanız işe yarayacaktır. Uyutacak kadar değil tabi

mEhLikHhE

Çok zor durumda kalmadığınız sürece arabada seyahat ettirmeyin bence benim kızım kusmuyor ancak aşırı stresten tüğ döküyor.

Nayeli

bir kaç saat öncesinden bir şey yedirmeyin en iyisi...kediler günde iki kere yemek yediklerinde sıkıntı olmuyor. yolculuk öncesi ve yolculuk esnasında bu 12 saat toplamda demek oluyor