Rottweiler Ve Alan Koruma

Kuarar16

Rottweiler cinsi köpekler alan koruma görevini doğuştan yaparlar mı yoksa alan koruma eğitim vermek gerekir mi ? Bilgi sahibi olanlar cevaplarsa sevinirim.

6 CEVAP

Drawhel

Bir akrabamizin vardı, çok küçükken geldi evlerine, evleri Bahçeliydi daha 4-5 aylıkken başkası girince bahçeye havlıyordu hemen, küçük çocuk vardı onu çok seviyordu ona dokunan olunca saldirmaya vs çalışıyordu bir tek sahibini dinliyordu, yemek verip baktığı için onun sözünü çok dinliyordu, egitilirse çok akıllı olabilirler, nasıl yetistirdiginize bağlı bu.

Esquive

İç güdüsel olarak alan korumaya meyilliler fakat eğitim verilirse çok daha iyi olur.

Drawhel

Bence sosyal olarak büyütün, yani hırçın olmasın, alan korumasını da öğretin ama yabancıya karşı olsun bu tavrı sizin yanınızda gördüğü bir insana karşı olmasın, bu ikisi arasındaki ince çizgiyi yakalayabilirseniz hem korumacı hemde sosyal olur bence

Esquive

Maalesef ki bu konu hakkında kesin bir bilgi paylaşmak doğru olmaz. Her köpeğin karakteri farklıdır ve benim görüşüme göre köpekler sosyal yetişmeli. Köpeğiniz alan koruması içgüdüsel olarak yapacaktır diye tahmin ediyorum fakat her gördüğüne saldırmak gibi bir eylem de geliştirebilir. Bunun için bir köpek eğitim uzmanından yardım alsanız çok daha iyi olur.

Kuarar16

@Esquive yani yavru bir rottweiler i insanlarla sosyal bir şekilde büyütsem ve hiç eğitim vermesem de alan koruma yapar mı

Kuarar16

@Drawhel sosyal bir köpek olarak büyütsem ve koruma eğitimi vermesem alan koruma yapar mı