Deride Geçmeyen Yaralar Ve Hipoalerjenik Mama

suzangler

Kedimde iki aydir deri problemleri var.Once gözünde basladi sonra boynuna sıçradı en sonda bacağına sıçradı.Yakalik kullandık (hala kullanıyoruz), kendini de cok kasidigi icin zyrtec kullandık.Yaralarina sıkmak ve temizlemek için crystalin de kullanıyoruz aynı zamanda.Yaralar ilk ilac kullandığımızda geçti yakaligi çıkardık ertesi gün tekrar etti.Mama alerjisi olabilir denildi mamasini değiştirdik.Proplan delicate ve felicia kuzu etli olanı aldım.(Veterinerdeki mamalara bütçem yetmedi, proplanin hipoalerjenik olanını ve royal canin sensible olanını önermişti.)Proplani cok sevdi hala yemeye devam ediyor ama yaraları asla geçmiyor.Tekrar veterinere gittiğimizde antibiyotik kullanmaya başladık bu seferde 10 günlük, gerçekten tüm yaraları geçti kurumaya başladı.Simdi bir bakıyorum tekrar başka yerlerde yaralar çıkmaya başlamış.Yarin tekrar gideceğim veterinere mecburen.Aylardir her hafta veterinere gidiyorum ve maddiyat-mentalite acisindan bittigimi hissediyorum.Onerisi olan var mi gerçekten çaresizim artık

9 CEVAP

Ozge00

Test yapıldı mi ki?

Gelyahron

Karaciğer ve böbrek fonksiyonlarına baktırmanızı öneririm

ayays

Bence maliyeti krem ve merhem gibi ilaçlara değil kan testine ayırın. Bu tarz durumlar genelde içeriden kaynaklı olabiliyor. Arkadaşım @Gelyahron un dediği gibi böbrek ve karaciğere bakılsın. Belki çok kolay ve tek seferde çözülecek bir durumdur. Dışarıdan çözmeye çalışmak sorun içeride ise geçici çözüm olacaktır.

Yaraların fotoğrafları var mı bu arada?

Ozge00

Bağışıklığı düşük mü acaba ondan kaynaklı tekrarlıyor olabilir veya bir sey tetıklıyordur. Verebileceğim tek tavsiye bağışıklık güçlendirmek sanırım. Bir de başka veterinere danisirsaniz cok daha iyi olur, anladığım kadarıyla veterinerinizin uyguladigi yöntem ise yaramıyor

suzangler

Kan testi ilk veterinere gittiğimizde yaptırmıştık çıkan sonuçlara göre tedavi uygulandı ama tekrar etti ne yazıkki.Hormon testini önerdi veterinerimiz en son, onu deneyeceğiz.Su anda yaraları geçmiş durumda çok teşekkür ederim tüm mesajlarınız icin ????

suzangler

Veterinerimizden oldukça memnunuz aslında her seferinde farklı tedavi deneniyor her seferinde farklı bi test yapılıyor bakılıyor su sıralar gidemiyorum ne yazikki veterinere

emre3674

gulce__gulce instagram hesabına bir bakın derim kendisi ile iletişime geçerseniz bir faydası dokunabilir

Ceren000

yaraları için ne kullandınız benim kedimde de aynı sıkıntı var. Veterinerimiz pek iyi değil biz de arayıştayız fakat başka bir veteriner yaralar için madecessol ve furacin önerdi ikisini karıştırıp günde bir kez kullanıyoruz. Bir de kırmızı kantaron yağı çok iyi etki etti. Siz ne kullanmıştınız yaralar için ? Çok geçmiş olsun :)

Warriorsans

Geçmiş olsun umarım bir çözüm bulursunuz