4.5 Aylık Dişi Kedim Kızgınlığa Mı Girdi?

begumasli00

merhaba
20 mart doğumlu yaklaşık 4 buçuk aylık dişi kedim 2-3 gündür evde aşırı huzursuz. normalde de yaşı gereği yaramaz olan kedim geceleri aşırı sesli miyavlayıp terasa çıkmak istiyor. gün içinde terasta çatı gibi riskli yerlerde dolanıyor. ayrıca bugün pencereden atlama girişiminde bulundu(koruyucu taktıramadım çünkü şu an kendi evimde değilim) yani dışarıya merakı çok fazla arttı ve gece gündüz yerinde durmuyor. dün bunun hakkında soru sordum fakat dişi kedilerde erken kızgınlık dönemi gerçekleşebiliyormuş. ama herhangi bir sürtünde, koku bırakma, yılışıklık durumu yok. hatta normalden az sevgi gösterisinde bulunuyor. arada ayaklarıma sürtünüyor ama onu her zaman yapıyor. hiç sözümü dinlemiyor, yapma dediğim şeyleri gözümün içine baka baka yapmaya başladı. hatta inat yapıyor. kedisi bu kadar küçükken kızgınlığa giren var mı? varsa bu dönemdeki tecrübelerinizi, çözüm önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirimn

10 CEVAP

Ozge00

Ne zamandır orada kalıyorsunuz? yani ortam değişikliği stres yapar çoğu kedide. Ondan kaynaklı agresif olabilir belki

augurlu

5 aylıkken erkek kedim kızgınlığa ilk kez girdi Yaklaşık 1 hafta sürdü. Benim kedimde battaniyesiyle vakit geçiriyordu ????

Zeynepulku

FridaDora iç güdüsel olarak yapıyor olabilir. 3 aylık sanirim daha çok küçük

begumasli00

@fridadora erkek kediler 8-10 aylıkken kızgınlığa girerken dişi kediler 4-6 ay arasında başlayabiliyormuş. 4 ay çok erken olsa da nadiren görülebiliyormuş. kediniz dişiyse olabilir bence. benimkisi de dişi, fakat dediğim gibi sürtünme, kendini aşırı sevdirme gibi hareketlerde bulunmuyor çiftleşme belirtisi olarak

begumasli00

yaklaşık 1 buçuk aydır. kedimin alıştığını düşünüyorum çünkü ilk günlerdeki gerginliği ve ürkekliği attı üzerindeki. evdekilerle arası da gayet iyi. fakat çok gürültülü ve hareketli bir ev(ailemin evi) bu yüzden rahatsız olup kendine alan yaratmaya çalıştığını da düşünüyorum. ama dediğim gibi dışarıya merakı çok arttı. normalde beni kapıda bekler, dışarıdan gelince kapı açıkken bile asla yaklaşmazdı

FridaDora

Benim erkek kedim de 29mart doğumlu bir haftadır ayısına yüklenir hareketler yapıyor. Veteriner daha erken dedi ama emin değilim. Bilen varsa ne yapmak gerekir?

begumasli00

@zeynepulku hayır 3 aylık degil. 4 bucuk aylık hatta 20 agustosta tam 5 aylık olacak

meeeerlin

kedi sakin bir yere alıştıktan sonra gürültülü kalabalık bir eve girince çok rahatsız olur dışarıya çok meraklıysa tasmayla gezdirebilirsiniz başta ürkebilir yavaş yavaş alışacaktır

Merve203

Benim kedim disi aylikken kizginliga girmisti. Sizinki de oyle sanirim. Yani yapacaginiz bir sey yok gecmesini bekleyeceksiniz :))

Merve203

4 aylikken***