Kedim İp Yuttu

Beyzacan35

Kedim 1 saat önce 30 cm uzunluğunda kurdele ipi yuttu. İp bildiğimiz kurdele ipi ama uzundu 2.sini de yiyecekti elimle çıkardım acaba dışkısıyla çıkarır mı? Çok endişeliyim lütfen cevaplarsanız sevinirim ne yapmam lazım (kedim 4 aylık)

7 CEVAP

meeeerlin

veteriner hekimiyle mutlaka iletişime geçilmeli 30cm az değil ipin bağırsağa dolanma ihtimali çok yüksek

Cbcan

Merhaba benim kedim de 4 aylıkken uzun balonlardan yutmustu yalnız bizimki çıkardığında diskisinda fark etmiştim. Balonu ısırarak yediği için 3-4 parçaydı kurdelenin parçalanabilecegini düşünmüyorum. Veterinerinizi arayıp durumu öğrenmekte fayda var henüz midedeyken belki çıkarabilirler bağırsaklara sindirilmemis şekilde gitmesi tehlikeli olabilir diye düşünüyorum. Mutlaka veterinere götürün en kotu arayıp bilgi alın.

Ayseenur10

Malt ve yaş mama verin dışkısını kontrol edin yaparsa ve sabahta veterinere gidin. Bağırsaklara dolaşabiliyormuş yedikleri ipler o yüzden tehlikeli.

Sabah ilk iş veterinere gidin. 3-5 cm bir şey olsa dışkıyla çıkar ama 30 cm tehlikeli.

Beyzacan35

Sabah veterineri aradım patates püresi ve zeytinyağı verip kusmasını bekleyin dedi o yüzden gitmedim. Şu anlık keyfi yerinde oynayıp zıplıyor sonra ne olur bilmiyorum :/

Merve203

Benim kedim inanamayacaginiz uzunlukta bir ip yutmus ve bizim haberimiz yoktu. Kakasini yaptiktan sonra hizlica kosup saklanmisti. Arkasinda bir sey sallandigini farkedip hizlica cektim ama gercekten asiri uzundu. O zamanki tecrubesizligimden kaynakli bu yaptigim. Normalde cekilmemesi gerekiyormus. Mesela kakasi sonrasinda ipin sallandigini gorurseniz ip ciktikca makasla kesmelisiniz.

cerenkoc

Veterinere götürün çok ciddi durumlar yaşaya bilirsiniz