Çok Zor Durumdayım Lütfen Bakın

mrrevewee

scottish fold cinsi erkek bir kedim var kendisi 5 aylık ve küçüklüğünden beri aşırı agresif bir kedi 2.5aylıkken elimi kemirdiğini hatırlıyorum artık saldırmalara başladı elime koluma bacağıma her yerime saldırıyor asla alamıyorum bi hışımla itiyorum anında geri gelip daha kötü saldırıyor elime iki dikiş atıldı veterinerle görüştüm yüksek sesle uyar diyor fakat bizimkinin içine cin girmiş gibi ne ses durduruyor ne de oyuncak ailemle ayrı yaşıyorum onlara gittiğimde bir ton fırça yiyorum yaralarım yüzünden kedim sürekli mırlayan bir kedi dokununca bile mırlar ama asla kendini sevdirmiyor sadece mama vericeğim zaman bir de eve yeni geldiğimde bana sürtünüyor her gün oyun oynuyoruz camdan bakmasına izin veriyorum fakat o bana saldırmayı asla bırakmıyor çok çaresizim artık gittikçe büyüyor ve verdiği hasarda artıyor ne yapmam gerekiyor hiç bilmiyorum tüm fikirlerinize açığım

23 CEVAP

benim kedim de maalesef çok isiriyor, benim uzerime atladiginda peluş bi ayicigi veriyorum ağzına onu isirip tepiklemeye devam ediyor boyle kurtuluyorum :( ama normal zamanlarda sevmeme izin veriyor, bazen dokunulmak istemiyor o zamandalarda hemen ellerimi saklayıp sert bir sekilde hayır diyerek yanından uzaklaşıyorum. Bence son zamanlarda duruldu agresifligi, umarım siz de bir cozum bulabilirsiniz.

Ceyday

Annesinden erken ayrılan yada annesi reddeden kediler agresif olabiliyor.

emre3674

gimcat anti stress macunu var işe yaradığını söylüyorlar deneyebilrisiniz

mrrevewee

hiç pozisyon almadı koku vs hiç belirti görmedim şu ana kadar

Drawhel

Bence kedinizin yapısında olan bir şey, vet. Bir kedi var aynı dediğiniz gibi sürekli saldırıyor, tıslıyor, köpek geldi havlıyor ondan bile korkmuyordu, en son gittiğimde dizime yattı veterinerimiz almaya çalıştığında hem benim dizime tırnaklarını geçirdi hemde vet. Isırdı. Tabi siz sakinleştirmeye çalışın, bu hareketleri sergilediğinde sevmeyin, hatta bos bir odaya koyun on dk kadar orada dursun ki bunu ceza olarak algılayıp yapmamasi gerektiğini ogrenebilsin. Agresif bir kedi anlaşılan, umarım büyüdükçe geçer bu tavırları. Ama siz birazda ona karşı sakin yaklaşın siz ne kadar o size hırçınlık yapınca karşılık verirseniz bence daha sert şekilde size gelir.

Ozge00

Bende diyorum ki yavru yapacak illa. Büyüdükçe sakinleşiyor. Bunu bilerek devam edin

mrrevewee

cevaplarınız için çok teşekkür ederim veterinerimiz önerdi feliway marka sprey varmış stresini azalttığını kedimi daha rahat ettirebileceğini söyledi ondan alıp bir süre onu deneyeceğim tekrar söylüyorum amacım onun put olmasını sağlamak değil sadece onu rahatlatmak istiyorum başka bir şey değil yani

mrrevewee

ayrıca bir an önce kısırlaştırmak istiyorum yaklaşık 7-8 aylık olduğunda kısırlaştırmayı düşünüyorum