Köpeğin Bağlanması

Kayip

Yavru bir köpek sahiplendim sokaktan ama sürekli kaçıyor bende bağlamak zorunda kalıyorum bahçeli ewde yim ama ana kapının orasını sürekli açıyorlar yani açıldığı an kaçıyor başka yerde bakamıorum ortak kullanım alanında şuan köpeğim bitişik evler var salamıyorum bağlanmanın köpek üzerinde nasıl bir etkisi olur yada ne yapmam gerekiyor

7 CEVAP

Anonymus552223

Yavru koprk bir suru enerjisi var, kosmasi oynamasi gerek. Bagli olmasi iskence. Kasmamasi icin baska onlemler alin ve bahcede kosturup oynatin

Whitedog

aşıları bittiyse günlük egzersizlerini dışarıda veya bahçede karşılamak kaydıyla ona telle çevrili bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz :) bağlı kalmak köpeklere zihinsel acı verir, bağlı olduklarını anlayamazlar ve kendilerini içinden çıkamadıkları bir stres yumağının içinde bulurlar. değişkenlere daha fazla cevap verirler, zihinsel olarak sürekli bir sorumlulukla uğraşmaya çalışırlar. bağlamayarak onu mutlu edersiniz.

Köpeklerin kesinlikle bağlanmaması fikrine ben de katılıyorum, bu onlara sadece mutsuzluk verir. Bu videoyu izlemenizi rica ederim, çok faydalı olacaktır. ????????https://www.youtube.com/watch?v=mxoQZ8dNzI8

zibityus

köpek neden sonuç bağı kuramaz. gitmeye çalışıyor ama gidemiyor ve nedenini bilmiyor. bağlı köpeklerin sürekli gitmeyi denemesi bu yüzden. bu da onu savunmasız hissettirir. neden gidemediğini de hiçbir zaman anlayamayacağı için korkacaktır.

Ozge00

Bence yanlış bir yöntem. Sabah akşam sürekli bahcede mi?

Kesten

Köpekleri yaştan bağımsız bağlamak işiencedir onlar için. Güvenli yaşam alanı oluşturmanız yada eve almanız en doğrusu bu durumda. Bahçede özgür bırakmak da doğru değil. Özgürlük köpeklerle bizde aynı şey değil. Koskoca bir ormanda yapayalnız olmak ne kadar zor düşünün.

Kayip

Ewet bahçede duruyor