Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Kedim küçük ve kızgınlık döneminde

GOKCEOZGUN
GOKCEOZGUN

1736


Arkadaşlar yaklaşık 4.5-5 aylık kedim şu anda farklı bir şekilde miyavlayarak farklı hareketler yapıyor. 2 gün sonra aşısı var ama ben ne yapacağımı bilmiyorum. Yardım ederseniz sevinirim. :)

14 Cevap

Badems
Badems

12123


Normalde zaten 5-6 aylıkken kızgınlığa giriyorlar. Kapı/pencereye dikkat edin kaçmasın veya atlamasın bu dönemde çok yeltenecektir. Kızgınlığı geçince de veterinerinize danışarak kısırlaştırın.

GOKCEOZGUN
GOKCEOZGUN

1736


Teşekkür ederim öncelikle, biraz araştırdım ve 1 yıl dolmadan kısırlaştıramayacağımı öğrendim. 2 gün sonra veterinere gideceğiz bakalım ne olacak orada anlarız. :)

tika_waylan
tika_waylan

13944


Kediniz disi mi erkek mi? Erkek kedilerde kizginlik donemlerindenetrafa iseme durumumoluyor acikcasi beni en cok korkutwn o ben de 1 seneden once kisirlastirmayi dusunmuyorum ama oyle bir durum olursa kisirlastirtacagim cunku baska care yok. Guvenilir bir veterinere danismak en iyisi.

dollfacepersian
dollfacepersian

123831


1 yaşından önce kısırlaştırmamak baya eskide kalmış bir yöntemdir. Erken yaşta kısırlaştırmanın büyümeyi durdurması vb. durumların doğru olmadığı da kanıtlanmıştır. Sanırsam artık 8. Haftayı doldurunca kısırlaştırma olabiliyor kediler.
Bence gerçekten işinde iyi bir veterinere kısırlaştırma yaptırırsanız hiç bir sorun yaşamazsınız. Ayrıca kedi kızgınlığa girmeden önce kısırlaştırmak çok daha iyi oluyor. Kızgınlık davranışları yerleşmediği için. Ben mesela 13 aylık iken kısırlaştırdım. Ergenlik davranışları devam etti ve hormonların normale dönmesi uzun sürdü. Keşke ilk ergenliğe girdiğinde kısırlaştırma yaptırsaydım diyorum

milodelisi
milodelisi

11182


Biz kedimizi 7 aylıkken kısırlaştırdık kızgınlğa girmeden. Hiçte bir zararını görmedik,büyümesinde bir katkısı yoktu. Şu an 2 yaşında ve dana kadar:) 5-6 aylık olunca kısırlaştırın derim. İstanbuldaysanız veteriner önerebilirim.

Badems
Badems

12123


Dişi kedimi 6 aylıkken kısırlaştırdım. Nereden nasıl öğrendiniz bilmiyorum ama bunun limiti 6 aydır, 6 aydan önce kısırlaştırılmaz.

Yusufsal
Yusufsal

1478


Yanına bir erkek kedi koyun :DDD

dollfacepersian
dollfacepersian

123831


Yusufsal şaka olduğunu var sayıyorum. 5 aylık kedi hamile kalsa çok büyük ihtimalle yavrular içerde kalır,doğursada ölü doğum olması yüksek. Hatta annenin sağlığı çok büyük tehlikeye girer

Yusufsal
Yusufsal

1478


şaka yapmıştım zaten

Yusufsal
Yusufsal

1478


normalde evde kalması gerekiyor

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
613 Görüntüleme
14 Cevap
2 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor