En İyi Kaliteli Kedi Kumu Nedir?

Elvinvarol

Merhaba ben quik bentonit kedi kumu kullanıyorum kediyi sahiplendiğim abi quik in iyi olmadığını söyledi ve kedim kum yiyor içinde kimyasallar varmış galiba sizce en iyi en kaliteli kedi kumu ne?

10 CEVAP

yusufsaygin2

Kum tavsiyesinde bulunmayacağım -hemen hemen hepsi benzer- ama kum yemesi vitamin, mineral eksikliğine işaret olabilir.

Ozge00

Kum yemesi normal değil, bir eksiklik kaynaklı olabilir. O konuda veterinerinize danışın gerekli takviyeler yapılır.
En iyi kum bile tozutma yapıyor ve bu kedi icim cokta iyi değil. Ben size pelet öneririm ama illa kum istiyorsanız en cok kullanılan feles,reflex,ever clean üçlüsü diye biliyorum. Özellikle aktif karbonlu olanlar koku hapsetmede normal kumdan daha iyi

İlk kuma başladığında benimki de yemeye çalışıyordu, çok sürmedi yenmeyecek birşey olduğunu anlayıp bıraktı. Sizinki uzun süredir halâ bırakmadıysa Veterinere danışın madem.

Bir de sonuçta hepsinde kimyasal var, peletler doğal her halde sadece.

Elvinvarol

Teşekkürler sanicat kumuna geçtim şuanda kumu yemiyor

venniee

ben Jingo aldım geçenlerde çok çok çok beğendim bulursanız bi bakın

CanCavadzade1

Proline kumunu kullaniyordm ama sakın sen ondan alma cunku baya koku yapiyor ve hapsetme özelligi gidiyor ve topkalasmasida berbat hic etkili değil bende şuan marka ariyorum hangisi iyi diye aynı durumdayız yani

elberp

Biokat's micro bianco'dan çok memnunum. Topaklanması çok iyi. Tozu da yok denecek kadar az.

Yeni kumunu da Bio PetActive Always Fresh Aktif Fresh olarak aldım. Deneyeceğim bakalım, umarım o da iyi çıkar, Biokat's 'e göre fiyat neredeyse yarıya düşer.

Anonymus386040

Ben her yerde söyledim yine söylüyorum. Kedi kumunun performansı kediden kediye değişiyor. Bir kanıt gösteremem ama çok rahat gözlemleyebilirsiniz bunu. Bir kumu insanların yarısı beğeniyor yarısı beğenmiyor. Çok övülen bir kumu siz aldığınızda hiç memnun kalmayabiliyorsunuz. Kum cidden detaylı bir konu. Deneye deneye bulmanız lazım sizin için en iyi olanı

Natkarat

Şayet yavru ise meraktan yemesi muhtemeldir. Yavru değilse ve düzenli kum yeme sorunu mevcutsa demir eksikliği mevcuttur. Bu durumda mevcut mamanın yetersizdir. Daha kaliteli ve tercihen ithal bir mama kullanmanızı tavsiye ederim. Bu süreçte demir içeren multivitamin takviyesi de verebilirsiniz. Lütfen bu durumu önemsememezlik yapmayın. Aksi taktirde bağırsaklarda tıkanma gibi hem zor hem de bir o kadar masraflı süreçlerle karşılaşabilirsiniz.