Micho Ve Mito

elif8790

Merhaba arkadaşlar
Elimde bol miktarda micho ve mito mama var,bahçedeki kediler için yeni almıştım. Fakat bazı arkadaşlarım bu mamaların çok zararlı olduğunu söylediler,
Bahçedeki kedilere (12 tane) yıllardır kullanıyorum, haftada bi defa tavuk ciğeri ,3 günde bi defa yaş mama yada tavuk takviyesi yapıyorum.

Buna rağmen zararlı, organları tüketiyo dedi arkadaşlarım.
Bi mamayla karıştır ver dediler
Hangi mamayla karıştırıp vereyim ?

Beslenme konusunda deneyimli arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Not:yıllardır kullanmama rağmen bi sorun yaşamadım, arkadaşlarımın ikazi beni huzursuz etti o yüzden soruyorum.

7 CEVAP

Gelyahron

Mystic felicia golosi olabilir

bbeyzvv

zararlı değil sadece yetersiz ama sokaktaki kedilerin aç kalmasından kat kat iyidir zaten ek besin veriyormuşsunuz içiniz rahat olsun

Gelyahron

Kullandığınız mamalar kısa vadede etki göstermez (4-5 yıl). İlerleyen yaşlarda karaciğer ve böbrek hastalıklarına açık hale gelebilirler. Bahsettiğim mamalar kullandıklariniza nazaran daha iyi

Ozge00

Baska mamayla karıştırmayin, tek mama kullanin. Yani iyi mamalara bütçeniz yetiyorsa onlardan alin ama yetmiyorsa kullandıginiz mamalara devam edin. Ek olarak mystic de iyi bir seçenek.

elif8790

30 kilo kadar var elimde,daha önce de bahçedeki kedilere tavsiye üzerine almistim,elimdeki bitince baska bisey alayim,zaten sık sık ek gıda ile destekliyorum.
Yine de su an içim huzursuz oldu arkadaslarimin sözlerinden.

Gelyahron

Ek gıdalar vererek iyi yapıyorsunuz aslinda. En azından tek yönlü beslenmiyor kedicikler

zimmer

Bence güzel besliyorsunuz sıkıntı yok