Kedim Yakalık Yüzünden Su İcemiyor

MimozaE

Merhabalar kedime kısırlastığı için yakalık takıldı ancak ne yemek yiyor ne su icebiliyor evde ki tüm kapları denedim ancak bi türlü yakalık yüzünden suya ve mama ya erisemiyor ne yapmalıyım?

11 CEVAP

MimozaE

Teşekkürler öneriler için

Ozge00

Elinizle tutsanız da içemiyor mu

bbeyzvv

dikişi estetik mi normal mi

MimozaE

@Ozge00 yok ne yazık ki benim elimden yemez İçmez hiç öyle bi huyu var illa gidip kendi yiyip içecek

MimozaE

@bbeyzvv dikiş estetik ancak ilk kısırlastığı zaman takmadı yakalık veteriner bizim ki de devamli yaladigi için tahriş oldu o yüzden taktık bugün

Selinbuyukcam

Yakalık strese sokuyor hayvanı boş yere estetik dikiş ise 2-3 gün uykusuz kalsanız başını bekleyip dokunmasına izin vermeseniz daha iyi olucaktır zaten 1 haftada toparlar dikiş kendini bence yakalığı çıkarın

MimozaE

@Selinbuyukcam evde iken öyle yapıyorum ancak tüm gün işte olunca ben yokken devamli yalıyor maalesef

bbeyzvv

tayt gibi bir şeyi kediye uygun kesip orayı 2-3 günlüğüne kapatmanız daha iyi yakalık ölüm gibi kediler için

Selinbuyukcam

Muz çorabın baş kısmını keserek giydirebilirsiniz yalama ve dikişlare zarar vermesini önler

ozleeemklllc

mama kaplarının altına kitap koyabilirsiniz daha iyi ulaşır yalnız yakalık takılı olduğunda yiyip içebilirler acaba yakalık çok mu büyük kesebilirsiniz daha önce bende yaşadım vet büyük takmıştı vet değiştim daha küçük verdi hatta ameliyatlı yerine ulaşabiliyordu ama dikişten kaynaklı sıkıntı değildi

AnneRoss

Ben 9 gün tabaklarını yakalığa kaldırıp dayayarak yedirip içirdim. Kıyafetle dikişi örtseniz de o kısmı kaşıyarak dikişleri kumaş üzerinden de tahriş edebilir bence.