Kedim Çok Yiyor

esramurat

Arkadaşlar merhaba öncelikle. Kedimin 2 haftadır karnı çok şiş olduğu için veterinere götürdüm midesi patlamak üzereymiş aşırı büyümüş..???? Şu anda katiyyen doymuyor. Az vermeye çalışıyorum ama çok üzülüyorum mama kabının önünde yatıyor ve şişlik hala inmedi? Nasıl bir çözüm bulabilirim(Bu arada 1 yıldır proplan kullanıyorum ilk defa böyle bir şey başıma geldi.)

8 CEVAP

Ozge00

Parazitleri yapılıyor mu düzenli olarak? Yapılıyorsa da mama miktarini azaltin.mesela 4 ogun olarak başlayın zamanla üçe indirirsiniz

Ozge00

Ama ilk defa duydum bunu, baska bir veterinere daha danışmanızı öneririm.en azidnan emin olursunuz

esramurat

Ever yaptırıyorum düzenli şekilde. Peki şişlik zamanla iner mi?

Ozge00

Cok yemesinden kaynaklı bir sislikse az yemesi ile zmanala düzelir

Ozge00

O kadar çok aşırı mi yiyor ki karnı şişti acaba?

ayays

Her mamanin paketinde yada İnternette verilmesi gereken miktar yazar. Onu vermekle başlayabilirsiniz. Çok yemeye bağlı sislikse iner benim oğlum da obur ama karnı şişmedi hiç.
Karin şişliği için başka bir hekime daha gösterin bence.

AnneRoss

Proplan içeriği nispeten kötü olan bir mama değil miydi ? Kedilerin içeriği kötü mamaları daha çok yediğini duymuştum o açığı kapatabilmek için, belki mama değiştirmeniz gerekiyodur ?

Gnl2105

Merhaba dışkısını kontrol ediyor musunuz çok yemesine tapman tuvalete çok sık çıkıyor mu yada yaparken zorlanıyor mu karnı çok şiş olmasına rağmen hareketlerinde tuhaflık var mı gözlemlediniz mi bunları