Kedim İshal

emiragacci

Merhaba yaklaşık 1 hafta önce annesinden ayrılmış 1-2 aylık bir kedi buldum ilk zamanlar haşlanmış daha eti ile sonra kuru yavru mama ile besledim kedim son 1 gündür ishal oyununu oynuyor geziyor ediyor ama evin içine dahi kakasını yapmaya başladı kakası cıvık yardımcı olursanız sevinirim

1 CEVAP

Ozge00

Fotoğrafini atarsaniz kaç aylik olduğunu görürüz. Ayrıca yavru kediler genelde tavuk yer, çoğu mamanın da içeriği tavuklu yani em azından bir 5-6 aylik olana kadar tavuk vermek daha doğru. Kedi büyükbaş hayvanları sindiremeyebiliyor cogu zaman, sinidiredebilir bu kediye bağlı.
Yaşı geldiyse parazit asilarini yaptırmak lazim belki parazitten dolayıdır ishali.
İshal icin haslanmis tavuk göğsü öneririm kakayi katilastirir ama devam ederse bir veterinere götürün