Kedim Elimi Isırıyor Ne Yapmam Lazım Bu Alışkanlığından Vazgeçmesi İçin?

besahin

Elimi gördüğü anda elimi zıplayıp ısırmaya çalışıyor kedim hayır deyince duruyor sonra yine başlıyor nasıl unutturabilirim bu alışkanlığı

25 CEVAP

harikayanadur

bende zaten hayvanlara şiddete kesinlikle karşıyım. ama benim minikle yatak sorunumuz vardı uyurken benim yataktan inmiyordu veterinere danıştım ve bana hafif hafif vurabilirsin dedi şimdi yatağa hiç çıkmıyor mesela sürekli kendi yatağında.

besahin

Daha 2 aylık kedim dediğiniz gibi muhtemelen dişi kaşınıyor ama ben daha sonrasında bu huyu devam eder diye korkuyorum

besahin

Teşekkür ederim

besahin

Ben zaten sürekli oynatıyorum ama oyuncaklara değil elime odaklanıyor direk bir sürü oyuncağı var ama onun oyuncağı benim elim Canımı yakmıyor oynarken ama eve çocuklu misafir de geliyor onların canını yakar diye korkuyorum

Belki diğer şeylerden çok dişlerindeki kaşıntıyı elinizde gideriyordur :) Canınızı acıtmıyorsa dişleri tam olarak çıkana kadar devam etmeli. Alışkanlık haline getireceğini zannetmiyorum

Maskotm

Bir an önce oyuncak alın bu kesin çözüm olur

besahin

Zaten öldüresiye vurulur mu vuracak olsak sahiplenip bu kadar önemsemeyiz çok haklısınız birçok oyuncağı var aslında ama sahiplendiğimde çok cılızdı benim kedim sürekli titriyordu o yüzden kucağımda uyudu kafasını falan sürekli severek uyuttum şimdi de aynı elimle uğraşmayı çok seviyor oyuncakla bir dakika bile oynamıyor tek derdi ben yanımdan ayrılma diyor :)

Badems

Şu oyuncağıtavsiye edicem eğer bulabilirseniz ki her petshopta var gördüğüm kadarıyla. Kedi otu var içinde, ilgisini çekmesini sağlıyor. Bizimki top lazer ve küçük bir öten keçi dışında hiçbir şeyle oynamazdı ta ki bunu alana kadar. Başka hiçbir şeyle oynamıyor şimdi. Deli gibi arka patileriyle ittirip ısırıyor, odadan odaya koşuyor. Hem enerjisini alır, hem sizi ısırmaya çalışmaz. Ama diş çıkarıyorsa ki çıkarıyordur ara sıra sizi de ısırabilir.

besahin

Çok teşekkür ederim alacam mutlaka işe yarar inşallah