Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Kedim elimi ısırıyor ne yapmam lazım bu alışkanlığından vazgeçmesi için?

besahin
besahin

102824


Elimi gördüğü anda elimi zıplayıp ısırmaya çalışıyor kedim hayır deyince duruyor sonra yine başlıyor nasıl unutturabilirim bu alışkanlığı

25 Cevap

harikayanadur
harikayanadur

105747


ağzına hafif hafif vurarak tepki gösterebilirsiniz.

besahin
besahin

102824


Vuruyorum ama hala aynı

milodelisi
milodelisi

11182


ŞİDDET ASLA BİR EĞİTİM YOLU DEĞİLDİR. Asla ve asla evinizdeki hayvana şiddet uygulamayın. Ne akılla vuruyorsunuz anlamış değilim. Boyle bir öneri bile olamaz. Elinizi ısırmanızın sebebi ona şiddet uygulamanız olabilirmi onu düşünün. Belkide gördüğü anda yapıyorsa istediği kadar ilgi göstermemiş olabilirsiniz.

Seda19
Seda19

3227


Kucukken oyun oynatirken elini cok kullanmis olabilirsin bu onda otomatikman oyun algisi olusturuyor benim kedimde bu sekildeydi elimden yara eksik olmuyordu buyudukce bu huyunu birakti

dollfacepersian
dollfacepersian

123831


Birde kediniz daha yavru ve ona vuruyorsunuz. İleride kendini koruyabilecek duruma geldiğinde size saldırgan olur. Yavrunuzun ısırmasının sebebi dişleri kaşındığı için veya oyun oynamak içindir. Size zarar vermek için yaptığı bir şey yok ortada. Vurmak yerine ona dişlerini kaşıyabilecek oyuncaklar ve kedi oltası alıp elinizden uzaklaştırabilirdiniz. Elinize kolanya sürmek de işe yarar bir yöntemdir. Ben 18 aylık kedim için işaret parmağımı gösterip yüksek sesle şşşşt demeyi,canımın acıdığı belli eden sesler çıkarmayı ve yüzüne hava üflemeyi tercih ediyorum. İşe de yarıyor.

Badems
Badems

12123


Hayvanin agzina kafasina govdesine bacagina hicbir yerine vurulmaz. Eger yavruysa isirmasi cok normal, oyun zannediyordur veya dis cikariyordur. Oyuncak alin, kedi otu iceren oyuncaklarla daha cok oynuyorlar. İsirma gudusu onlara yonelince sizi nadiren isirir.

harikayanadur
harikayanadur

105747


bende zaten hayvanlara şiddete kesinlikle karşıyım. ama benim minikle yatak sorunumuz vardı uyurken benim yataktan inmiyordu veterinere danıştım ve bana hafif hafif vurabilirsin dedi şimdi yatağa hiç çıkmıyor mesela sürekli kendi yatağında.

runforyourlife
runforyourlife

2522


Arkadaşlar kedi oyun oynamak falan istediğinden ısırmaz. Dişleri yeni çıkıyor veya dişleri kaşınıyor olabilir bu yüzden elinizi dişleri olgunlaşana kadar ısıracaktır. Kedinize vurdukça vahşileştirirsiniz

schindler123
schindler123

3095


Benim kedim yavru değil ama hala ısırıyor bence bunu oyun oynamak için yapıyor çünkü isirdiginda patisini tutup elimi kurtariyorum sonra tekrar tutuyor hangi elim bostaysa artik kismet.seda19 a katiliyorum yavruyken bu şekilde çok oyun oynardik muhtemelen alışmış.

besahin
besahin

102824


Daha 2 aylık kedim dediğiniz gibi muhtemelen dişi kaşınıyor ama ben daha sonrasında bu huyu devam eder diye korkuyorum

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
921 Görüntüleme
25 Cevap
3 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor