Uzun Tüylü Kedi Bakımı Nasıl Olmalı?

kedimedisever

Yavru kedimin tüyleri çok uzun. Ne gibi ürünler kullanmalıyım? Bakımını nasıl yapmalıyım

6 CEVAP

Ozge00

Furminator tarak bence hayat kurtarıcı ama haftada en fazla 1 olmadi 2 kez önerilir. Diğer günler normal tarak veya eldiven ile tarayabilirsiniz. Malt kesinlikle kullanılmalı.

Ozge00

İşin içine biraz daha girince tuy sağlığı icin vitaminler falan kullanılıyor ama kedi saglikli ise çokta gerek yok bence. Onu tuy dökümüne, parlaklığına bagli olarak kendiniz alir veya almazsiniz

kedimedisever

Tüy sağlığı için hangi vitamini önerirsiniz peki

kubraturan

Mutamin balık yağı kullanabilirsiniz

Nazaarnry

Sürekli tüylerini taramalısınız

uzun tüylü kedim icin furminator tarak kullaniyorum sadece ve yakin zamanda malt siparişi verdim. ek vitaminler kaliteli bir mama kullanıyorsunuz çok gerekli olmuyor diye biliyorum