Kedi Traş Sonrası Anestezi Etkisi Ne Zaman Geçer

nazmisukufe

Merhaba
2 adet Scottish fold cinsi bir erkek bir dişi kedim var. Aşırı derecede tüy dökümü başladığı için veterinerin vitamin için önerdiklerini kullandığımız halde özellikle dişi kedimizde aşırı derece tüy dökme devam etti. Taramamıza rağmen hala tarafıkça yumak yumak tarağa gelince veteriner bir kere traş edelim daha sağlıklı çıkar dedi. İkna etti dün saat 10 da ikisini de kas gevşetici vererek traş etti sonra uyandırma iğnesi yaptı. Eve geldikten sonra 1-2 saat içinde düşe kalka da olsa ayaklandılar. Ama bu bu saat oldu hala sarhoş gibi dolanıyorlar sürekli saklanma peşindeler. Özellikle dişi olan hala bişey yemedi su içmedi gidiyo mamasının yanına bekliyor sonra sanki yemeye hali yok gibi vazgeçip geliyor. Erkek olan az da olsa yedi ama hala sersem gibi. Bu arada mama olarak en baştan beri proplan somonlu kullandık. Bu şekilde traş ettiren var mı 1,5 gün geçmesine rağmen neşeli halleri gelmedi hala yürümelerinde sıkıntı var. Çok pişman oldum onları öyle gördükçe bişey olacak diye ödüm kopuyor. Keşke ev hep tüy olsaydı da kestirmeseydim bi daha hayatta yapmam. Ama şu durumda yapmam gereken var mı veteriner normal diyor başka veterinere de sordum o da normal dedi ama hala kendilerinde değiller yardımcı olur musunuz

8 CEVAP

Ozge00

Saklanması normal, korkmustur buyuk ihtimalle. Bir de tuysuz olduklarını fark edince uzulme gibi durum oluyor, depresyona da girebiliyor. Ayriyetten vücut sıcaklığını koruyamiyor oyleyeken yani evde klima varsa calistirmamaniz daha iyi olur suan. Yarına daha çok düzelirler, anestezi etkisi gecer. Birkaç kez kusarak atar anesteziyi. Yemeyen kediye yas mama gibi cok sevdiği bir sey vermeyi deneyin, yemiyorsa da cok zorlamayın. Mide bulantısı yaşayabilir o yuzden yemekte istemeyebilir.
Tıraş sakıncalı bir durum, tekrar yaptırmazsiniz umarım bu halde gördükten sonra kedileri. Furminator tarak ile düzenli olarak tarayabilirsiniz, balıklı mama kullanabilirsiniz, mama kaynaklı bir dökülme de olabilir mamayı değiştirebilirsiniz, tuy sağlığı icin takviyeler var onlardan alabilirsiniz, mevsimsel tuy dokumu normal ki şuan benimki de asiri döküyor. Cok cok asiri dokulme varsa altidna yatan bir sebep vardir muhakkak. Mama olur, alerji olur, vitamin eksikliği olur gibi gibi. Veterinerin tıraşa yönlendirmesi biraz yanlış olmuş.

GlsmKrpk

Anestezi ve sakinleştiriciler kedilerin böbreklerine zarar veriyor. Veterinerler bazı durumlarda son çare olarak anestezi yapar bazı para düşkünleri bunu önemsemez tırnak kesimi için dahi anestezi yapalım mı diyen veteriner gördüm. Tüy dökülmesi devam ederse şayet anestezisiz çözümler aramanızı dilerim

nazmisukufe

Teşekkür ederim bugün yaş mama aldım bakalım yiyecek mi şu an uyuyorlar. Taramayı furminatör tarakla tarayıp normal tarakla toplatma yapıyorum. Bi daha asla traş ettirmem zaten bu hallerini görünce pişman oldum. Bakalım inşallah düzelirler.

nazmisukufe

Bu arada erkek kedi çişini yaptı 3 kez dişi kedi de salya gibi 4-5 kere kustu

Bcanaydn

Anestezi etkisi geçer eğer hırçınlık yapmadıysa iyi. Tüylerinin olmadığını farkedip

Gnl2105

Geçmiş olsun bende traş ettirmiştim bu durumu görünce bir daha yaptırmadım 4 güne anca kedi kendine geliyor sürekli takip edin tıraştan sonra bir süre psikolojisi bozuk olacaktır . Anestezi hiç iyi birsey değil ben sıcaklardan dolayı yaptırmıştım bu hallerini görünce bu sene klima taktırdım eve vallah viyo 7/30 ml antibiyotikli şurup var birde Malt kullanın tüy dökümünü engellemek için ek gıda vitamin tabletlerinden kullanın çok faydası oluyor biz bu sene hiç döküm yasamadık tüylerimzide geçmiş olsun şimdiden

nazmisukufe

Teşekkür ederim yorumlarınız için bugün normale döndüler. Psikolojilerinde hiç sıkıntı yok yaramazlıklara başladılar.çok şükür

Bende kedimi traş ettirdim 24 saatte normal kendine geldi psikolojisi 1 haftada düzeldi çok üzüldüm ve çok pişman oldum veteriner hekimin fazla narkoz verdiğini bile düşündük bence kedinizi bol bol su içmeye teşvik edin