Kedi Nezlesi

Yaklasik 1 2 ay önce sokağimizda ki kedi doğum yaptı. Bu yavrunun diğer kardeşleri gelişti fakat bu gelişemedi o kadar zayıf ki kemikleri elime batıyor . 2 gündür de yakından takip ediyorum annesi hic gelmiyor gözleri iltihaptan kapanmıştı damla alıp gozlerini actim fakat simdi de burnu akıyor ve hırıltılı nefes alıyor sanırım nezle olmuş olabilir. Veya akcigerlerinde bu sıkıntıda olabilir .İştahında bi problem yok kuru mama yaş mama süt tozu hepsinden karışık olarak veriyorum. Hepsini de yiyor. Evde 3 tane daha kedim olduğu için bu yavruyu da bakıcak gücüm yok malesef ama barınağa da veremem orada yaşayamayacak kadar küçük bi süre kendim bakmayı düşünüyorum sonra da sahiplendirmeyi yarin veterine göturucem fakat 150 liralik bir butcem var. Veteriner Röntgen kan testi yaparsa malesef karşılayamam. Bursa da sokak hayvanlarına tedavi konusunda yardımcı olucak bi veteriner biliyorsanız lütfen söyler mısınız.

5 CEVAP

Ozge00

Ay kıyamam, minicik. Sut tozu ile besleyecekseniz daha iyi olur kendini toplaması icin.
Bursa'da değilim ama barınağın veterineri ilgilenir bizim burada hep, sizde arayıp bir sorabilirsiniz. Ücretsiz şekilde ilgileniyorlar genelde. Veyatta gideceginiz kliniği arayip durumu anlatin, bizim önceki veteriner ücretsiz bakıyordu. Oyle yapıyorsa cok iyi olur. Denemekten zarar gelmez. Hatta ınstagram üzerinden sahiplendirme yapan sitelere (suzionline da olabilir) yazarsanız ilan acip yardımcı olacak çıkarlar. Umarım iyilesir kedicik

2 tane veterinere sordum ikiside barınak veterinere yönlendirdi. Barınakta ilgilenebilirler mi bilmiyorum dışkısını bile tek başına yapamıyor benim yardımcı olmak gerekiyor. Barınakta tedavi ettirip hemen geri alabilir miyim acaba

Ozge00

Arayıp sormak en iyisi. Ben tedavi sürecinde de yaninda oluyorum hep ne yaptıklarını görüyorum yani. Size bilgi verirler sorarsaniz.

Çok tekkur ederim cevaplarınız için.

zimmer

Minicikmiş çok çelimsiz