Kedim Obezlik Yolunda. Ne Yapmalıyım?

milodelisi

Merhaba. Kedim Milo 8 kg oldu. Bebekliğinden beri çok iri bir kedi. Ölçülü olarak ProPlain ile besleniyor. Kendisi kısır ama çok iri olduğu için veterineri kısırlaştırılmış kedi mamasının Milo'ya besin değeri açısından yetmeyeceğini söyledi. Artık kucağıma sığmıyor o göbişiyle. Ne yapmalıyım?

11 CEVAP

dollfacepersian

Tahılsız mama veya kilolu kediler için olan mamaları deneyin derim.Ben Acana Pasifica kullanıyorum. Ambalajın arkasındaki kullanım talimatları kısmında kilolu kediler için de bir bölüm var. Sizin için baktım 8 kilo bir kedi için 75 gram yazıyordu. Besin değeri yüksek olduğu için bu gram size yetecek ve çok vermediğiniz için kilo almayacaktır. Fazla kilo+kısır erkek kedi maalesef iyi sonuçlar doğurmuyor. Hareket etme düzeyi nasıl? Oyuna ilgisi hiç yok mu? Böbreklerinde bir sorun yoktur umarım

Badems

Diet mama kullanması gerekiyor kedinizin, ileride büyük sorunlar çıkabilir. Sabah akşam neden yaş mama veriyorsunuz ? Zaten onu da light vermeniz gerekir, Royal Canin ultra light yaş maması var mesela.

milodelisi

Ayrıca yaş mama olarak Schesir kullanıyoruz. Her sabah ve aksam çatal ucu kadar katıyoruz. 1 tanesi 1 hafta gidiyor.

milodelisi

ProPlan Urine kullanıyor. Böbrekler için olanını yani. Hareketi normal bir kedi gibi. Canavar gibi kısaca. Ama o gobişi fena.![Resim açıklamasını girin]( "Resim açıklamasını girin")

milodelisi

Sabah akşam tatlı çatalı ucu kadar veriyoruz.

milodelisi

Diet mamada veternerimiz önermedi. Milonun doğuştan iri olduğunu, diyet mamanın değerlerinin yetmeyeceğini söylemişti.

Yusufsal

Kilolu kediler daha tatlıdır. :D

Kediler için vucüt tasmalarından takıp dışarıda doyasıya koşturabilirsiniz

dollfacepersian

Hareketi normal ve sağlık sorunu yok iken neden bu kadar kilo alıyor ki:(
Diet mama sadece enerji ihtiyacını karşılayamıyorsa takviye yaparak yetmesi sağlayamaz mısınız? Vitamin kullanarak yani. Bunun haricinde veterinerinize tahılsız mamaları sorun bence. Belki sadece tahılsız mama ile enerji ihtiyacını karşılayabilir

milodelisi

Tatlı olabilirler ama cidden sağlıksız :(

milodelisi

Bende anlayamadım bir türlü:( Tahılsızları soracağım:)