Yavru Kedi Buldum Ve Bahçede Bakıyorum. Yaş Mama Veriyorum Çelimsiz Bir Hali Var

ilkexx

ne sıklıkla beslemeliyim ve kuru mama mı yoksa yaş mama mı vermem daha uygun olur? çok iştahlı

4 CEVAP

Ozge00

Ne kadarlık tahmini veya fotoğraf atarsanız biz tahmin ederiz.
Yiyebiliyorsa büyüktür muhtemelen 1,5-2 aylık civari olabilirs. Sadece bahçede mi bakacaksınız yoksa eve alacak misiniz?
Bahçede ise bir mama kabi koyun ve su kabi, ona bittikçe mama koyarsınız. İsterseniz tek kuru koyun bir öğün yas koyun, isterseniz karıştirip koyun isterseniz haftada 2-3 kez yas mama verin. Hangisi mantığıniza yatıyorsa.

Ozge00

Kuru mama yesin ama dis gelişimine katki sağlar, sadece yas yemesin. Genelde Yavruyken mama kabi hep dolu olur

ilkexx

şuan fotoğraf atamıyorum ama muhtemelen 1 aylık oldugunu düşünüyorum. şöyle bir durum var bahçede başka kedilerimizde var evimiz müstakil bugün ilk günümüz şuan için bahçede biraz gezdirip diğer kediler zarar vermesin ve sokağa gidip kaybolmasın diye evde bir sepetin içinde tutuyoruz. evin içine almayı düşünmüyoruz bahçeye alışmasını istiyoruz hali hazırda bir kedimiz var.

Ceyday

Sürekli yaş mama vermek dişleri için zaralı olabilir haftada 2 kere yaş mama verebilirsiniz onun dışında kuru mama verin derim.