Günlük Mama Gr.

Yuusuft

Kediniz şu zamanlarda günlük kaç gr mama yiyor sadece gece koyduğum mamaları yiyor ve gündüz asla dokunmuyor ne yapabilirim.

7 CEVAP

Ozge00

Cok normal. Suan havalar sıcak ve sabah genelde cok hareket etmeyi tercih etmiyorlar. Benimki de aksam yiyor yani endişelenecek bir durum yok. Yazin genelde boyle olurlar

yusufsaygin2

Havalar sıcakladığı için iştahlarda bir azalma var bu doğru ama kedilerde gündüz veyahut gece kavramı yoktur. Daha öncesinde geceleri ekstra bir besin falan verdiniz mi?

yusufsaygin2

Ha evet @ozge'nin dediği gibi belki gece biraz serin olduğu için o zaman mamasına gömülüyor olabilir.

Yuusuft

Gece bazen 30 gr bazen ise 50 gr ma yakın mama yiyor nedenini bilmiyorum ama sadece gece yiyor gündüz genelde uyuklamayla geçiyor ve sadece su içiyor eğer normalse endişelenmeme gerek yok

Ozge00

Ben ek olarak yoğurt falan veriyorum, normal soğuklukta cokta soğuk değil. Onu da cok seviyor, sıvı tuketmesine de yardımcı olur diye düşünüyorum

nilayy24

Benimki de sabah kalkıp baktığım zaman genelde mama kabı boş oluyor gece boyu yemiş diyorum. Gündüz akşama kadar ara ara yiyor ama az az. Normal bence

Drawhel

Bı benim kız etkilenmiyor herhalde, sabah, öğle, akşam, gece hiç farketmez elimde bir şey görsün toksa bile arkamdan koşa koşa gelir yiyim diye...