Kedimin Psikolojisi Mi Bozuldu?

SelenG_

Merhaba, Temmuz başında 2 aylık erkek kırma mavi rus kedisi sahiplendim. Evde annem babam ve ben yaşıyoruz. Bayram dolayısıyla eve şehir dışında yaşayan ablam geldi bir kaç gün kaldı o esnada iç parazit tedavisinden dolayı kedim ishal oldu. Ablama da çok alışmıştı ablam gittikten sonra bu seferde kuzenim yatıya misafir olarak geldi 3 gün kadar kaldı. Ona da çok alışmıştı. İshali devam ettiği için aynı süreçte veterinere götürdüm probiyotik tedavisine başladık. Bugün 3. Gün. Dün akşam da evde 1 2 saat yalnız bırakmak zorunda kaldık komşum arada gelip kontrol etti küçük olduğu için evde yalnız bırakmak istemiyordum. Bu sabah uyandığında herkesten korkar hale geldi. Evde kabarıp üzerime atlıyor ve kakasını kumunun önüne yaptı. Hala çok yanaşmıyor ve korkuyorum ona çok zarar verdiğimi düşünerek. Yarın veterineri arayacağım fakat sizce çok zarar vermiş miyim bu kadar misafirle daha o alışamadan eve? Teşekkürler

19 CEVAP

Ozge00

Olur oyle. Bazen benim kedim bile yapıyor.meseka ben yuruyorum birden bana bakip kabariyor ama elimi uzatıp koklatiyorum düzeliyor. Cok önemli değil, arada heyheyler geliyor sanırım :D bunu yavrular oyun oynarken cok yapar. Tüylerini kabartir size yan yan yürür falan

FridaDora

Komşunuz zarar vermiş olabilir mi sevme amaçlı dahi olsa? Böyle ani değişimlere benim aklıma bu geliyor...

Blychee

İshal olayını çok tecrübe etmiş biri olarak kakasını kumun önüne yapması kuma yetişip yapamamasindan kaynaklı. Yavru olduğu için tutamiyor maalesef, benim bazen büyük kedim de yapıyordu. Onu dert etmeyin kakası düzelince daha yapmaz oraya

SelenG_

Komşumun zarar vermediğinden eminim aslında 4 saat içinde 2 kere kontrol etti oynadı. İshali de probiyotikten sonra baya düzeldi çok kötü olduğu durumlarda bile kaçırmamıştı hiç böyle kumun dışına.