İçeriği Temiz Ve Uygun Mama Önerisi

begumasli00

merhaba
kedim 5 aylığa yaklaşıyor. şu ana kadar royal canin, proplan ve purina kullandım. purina çok iyi değil biliyorum ama yanlış tercih yaparak bi süre onu kullandık. bu sürede kedimde tüy dökülmeleri ve ağız kokusu başladı normalde asla olmazdı. şu an nd kitten sipariş ettim gelmesini bekliyorum en azından büyüme evresinde nd ile besleyerek bağışıklığının artmasını istiyorım. fakat öğrenci olduğum dolayısıyla okul döneminde nd ile devam etmek biraz zor. bu yüzden nd muadili uygun ve içeriği gerçekten temiz, tüy dökme, ağız kokusu gibi sorunlarla karşılaşmayacağım mama tavsiyeniz var mı? şimdiden teşekkürler:)

14 CEVAP

_claudia_

Mystic kalitesiz değil içerik okumayı öğrenen biri bunu çok rahat anlar :D matisseden daha iyi mystic, matisse zaten nd ile aynı firmanın ürünü. Acana ve orijeni çoğu kedi kaldıramıyor bence bu riske değmez ve acana orijen fiyatı yerine barf öğrenilir uygulanır. Royal canine bakmayın bile kediler zorunlu etçil olduğu halde içinde et yok ayrıca tahıllar sindirim sistemlerini zorluyorken içi tahıl dolu. Buna ek olarak royal canin çok sabıkalı bazıları memnunum dese de bu mamanın karaciğer enzimlerini yükselttiği çok kedi olmuş. Biri kendi türünden başka canlıya evini ve kalbini açmış, belki 250 tl veremiyor bir mamaya. Ne yani kedi beslemesin mi. Hayat kurtararak güzel bir şey yapmış. Paraya kıyman lazımmış. Bu yorumlar çok acımasızca. Her neyse tavsiyem mystic alın her ay kedi için de bir köşeye para atarsınız veterinere ihtiyacınız olduğunda kullanırsınız mama parasına az verince güzel birikir. Bide fitmin mama var güzel ben indirimde almıştım takip ederseniz yine gelir. Ama t r e n d y ol ve n 1 1 gibi sitelerden almayın çünkü sahte mama sattıkları oldu.

Mystic öneririm

miyaavv

Mystic kalitesiz mi? içeriğinden haberiniz yok sanırım.

abyso_os

paraya kıyma muhabbeti ne çirkin bi muhabbet ya. Türkiyede yaşıyoruz ve türkiyede öğrenci olmak tamamen bütçe zorlayan bir şey. Her şey ateş pahasına satılıyor. Zaten uygun fiyatlı en iyi mamayı sormuş önüne geçen en ucuz mamayı almaması, araştırması bile sorumluluk sahibi birey olduğunu gösteriyor. Bence de mystic al bu sitede 10tl indirim kodu mu ne var daha uyguna gelebilir. Ama eğer kargo vermek istemezsen güvenilir - tarihi geçmemiş - petshopa da uğrayabilirsin bence

rest61

ben royal canin kullanıyorum 15kiloluk paketlerde alınınca 25-30tl civarına geliyor fiyatı.

Ezginx

Mattise yada sanabelle

Ben de eskiden royal canin kullanıyordum da artık cebimi yakıyor. Şimdi bonacibo kullanıyorum ama Mystic mama var ona geçeceğim. İçeriği daha iyi, fiyatı da gayet uygun. Öneririm Mystic

Mystic vs çok kalitesiz mamalar nd muadili ürün bulamazsın nd açana orijen muadili zaten eğer kedimin öyle sorunları varsa üzgünüm ama biraz paraya kıyman lazım

bbeyzvv

mystic kalitesiz mi LEÜFMWĞXLWİFÖİEMFİELD mystic rcden dsha kaliteli delirdiniz iyice

mystic öneririm ben

merveylebadem

uygun olur mu bilmiyorum ama fitmin 10 kglik mamayı 330 tlye almıstım

AnneRoss

Mystic 15 kg'ı 170 liraya aldım N 1 1 SudePetMarketten. İçeriği bu fiyat bandındaki en iyi mamadır. Bizde tüy dökümünü azalttı, kabızlığına iyi geldi gayet sağlıklı. Tavsiye ederim, eğer olur da şuan toplu para veremezseniz taksitle de alabilirsiniz.

gizemt77

paraya kiyman lazim ne demek ya abartmayin isterseniz, onceden buyuklerimiz kedilere kuru mama mi veriyordu sanki zavalli hayvanlar evde ne piserse onu yiyordu. kedi bakimi oyle cetrefilli bir mesele degil. cok sukur param var iyi mamayla besleyip asilarini yaptırabiliyorum. ama ogrenciyken ben de bonacibo veriyordum. herkes gucu neye yetiyorsa onu alacak, onemli olan hayvani sokaktan kurtarmis olmak. ben sanabelle/nd degisimli veriyorum ama artik tamamen yas mamaya gececegiz.

FloorGang

Mystic kalitesiz değil tek sıkıntısı farklı boyları yok ahsjaldm yavru kedime 15 kg mama alsam 2 yılda anca bitirir küçük paketlerle alıyorum maalesef. Mystic numune iste beğenirlerse kedilerin alırsın kaliteli mamadır.

Bikedi

Mystic mama kalitesiz degil. Belki her kediye iyi gelmez ama kalitesiz oldugunu soylemek dogru olmaz. Mystic mamada 5. Gundeyim bi sorunla karsilasmadim ilk basta tuyleri yaglandi gibi oldu duzeldi. Ben kucukken de kedilerimiz vardi annem ona uygun olan yemekten verirdi, uygun degilse yogurt sut peynir yumurta gibi seyler verirdi gayette saglikliydilar. Bu mama olayi resmen iyice piyasalasti. Pahali mama iyidir algisi olustu. Yok kuru mama disinda birsey asla vermeyin gibi seyler soylenir oldu. Evdeki hayvaninizi evladiniz gibi dusunun. Kaliteli ve iyi besledikten sonra ne sorun olabilir. Ben kuru mamanin disinda kendim degisik yaş mamalar yapiyorum. Onlari yemesi icimi daha rahat ettiriyor surekli hazir kuru mamayla beslemektense. Bu da benim fikrim