Kedim Isırıyor

wanherau

Merhaba erkek kedim şu an üçüncü ayını doldurmaya yakın, bir aylıkken sahiplendim. Son bir, bir buçuk aydır sürekli ısırıyor. İlk zamanlarda birlikte yatiyorduk ama ısırmaya başladığından beri ayrı yatırmak zorunda kalıyorum. Yatmama yakın oyun oynayarak bayağı bir yordum onu belki sesi çıkmaz yorulur da uyur diye ama asla etki etmiyor. Bunu birçok kez denedim ama işe yaramıyor maalesef. Ortada hiçbir şey yokken durduk yere koluma, ayağıma sarılıp can yakıcı şekilde ısırıyor. İnternette gördüğüm her yöntemi denedim eğitmeye çalıştım ama hiçbir düzelme olmadı. Hayır komutunu anlamamakta ısrarlı. Tek yattığında da bazen odada ağlar gibi miyavlıyor dayanamıyorum. Üzülüp yanıma aldığım zaman ilk önce sevgi gösterip beş dakika geçmeden yine ısırmaya başlıyor ve uyutmuyor da. Artık birlikte yatmak istiyorum çünkü cidden o miyavlaması beni çok üzüyor ve bu ısırmaya bir çözüm bulmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

10 CEVAP

Ozge00

İnanır misiniz benimki de ayniydi. Battaniyenin altinda ayağım Elim hareket etse hemen yakalayıp isirirdi. Büyüdükçe azaldı, eskisi kadar isirmasi yok. Sabir lazım biraz. Elle oynatmamak kesinlikle çok önemli bence ilk adim bu. Hatta bazen eliniz hareket eder mesela kumandaya uzanirsiniz o zaman bile atlar ısırır. Hep avlanma içgüdüsü ve oyun bu. Kendini geliştirmeye çalışıyor. Siz elinizi hızlıca çekerseniz bunu oyun sanip devam ettirir, ben canımın acidigini belli edecek sekilde aa diye bağırıyordum.oyle cok yüksek sesli değil kesinlikle, bu kediyi korkutur. Normal tonda olması lazim. zaten anlayıp hemen elimi yaliyordu.bunu farkedince her isirdiginda aa demeye başladım, daha sonra alisti 1 hafta gibi bir sürede. Cok uzun sürmedi ama hala ısırması vardı. Ben aa diyince vazgeçiyordu ve bu 8-9 ay sürdü gerçekten kollarımda izler de var hala küçük küçük. Baş etmek zor evet ama doğasında olan bir şey bu o yüzden tamamen bıraktırmak da zor. ha bazi kediler cok uysal olur asla ısırmaz tirmalamaz, onlar istisna. Ben çokça sabrettim, iş biraz bundan geçiyor. Lütfen vazgeçmeden deneyin. Ceza yöntemi de onermem aksine kedide psikolojik sorunlara yol açabilir, su sıkma, odaya kapatma, vurma gibi şeyler.

Ozge00

Suan elimle oynatsam da ısırmıyor öyle, bebekken olsa hemen ısırırdı. Buyudukce karakteri de oturuyor. Elinizle oynatmayin oyuncaklara yönlendirin ve canınızın acidigini belli edin yeterli bence. En azindan biz bu sekilde atlattık biraz. Umarım atlatirsinuz siz de

Ozge00

Hatta battaniye altina girip bacagimi da isirdi. Yani oyun olarak düşünüyor bunu sizin canınızı acittigini farketmiyor. Kardeşleriyle de isirma ve boğma uzerine oyunlar oynarlar zaten. Sizinle de yapmak istediği bu, zmanla anlıyor ama oyle yapmadığınizi. O zman da büyümüş oluyor zaten

pnariy

Bilir misiniz yaşadığınız sorunların hepsinden bende müzdaripim 3 aylık oğlum çok oyuncu bir kedi ısırma alışkanlığı var ve çok canımı yakıyor en son kollarımı kan içerisinde bıraktığında kalkıp gidiyorum yanından artık ayrı yatmaya başladım ilk başlarda sizin ki gibi miyavlıyordu daha sonralarda yalnız uyumaya alıştı şimdilerde ise ne kadar zorlasam da yanımda uyumak istemiyor bu durum beni ne kadar üzse de geceleri rahat yattığım için mutluyum umarım ısırma alışkanlığı da geçer malum jiletçi gibiyim

wanherau

İnşallah en kısa zamanda bu ısırma alışkanlığından kurtuluruz böyle çok zorluyor çünkü :( bizim çocukların kardeş olma ihtimali çok yüksek haha her huyları benziyor

ygmrtzl

ısırmasına engel olamayabilirsiniz şuan küçük olduğu için dişleri kaşınıyor. uyurken asla onunla ilgilenmeyin ellerinizi battaniyenin altına saklayın bir süre sonra oyun oynamak istemediğinizi anlayıp o da uyuyacaktır.

Ceyday

Merhaba, benim kedimde 3 ayını doldurmaya yaklaştı, ,olta gibi oyuncaklar yerine elinizle oynatıyorsanız elinizi oyuncak gibi görüyodur bu yüzden ısırıyodur büyük ihtimalle,benim kedimde ayaklarımı ısırıyor havaya kaldırıp hayır diye bağırıyorum 10-15 dakika ilgilenmeyince hatasını anlıyor.

wanherau

Battaniye altından da ısırıyor asla durmuyor bizimki.. Oltayla oynatıp aynı sizin gibi kaldırıp hayır diyorum ama ısırmaya devsm ediyor

wanherau

Gerçekten anlattığınız her şeyin aynılarını yaşıyorum bizimki de battaniye altına girip ısırıyor hahaha çok teşekkür ederim uzun uzun yazmışsınız sizin yaptıklarınızı da deneyeceğim mutlaka sabredecegiz bakalım büyüyünce kadar :)

Ozge00

Valla ben hic odadan çıkarmadım aksine yanimda yatti hep, hatta kışın battaniyemin icine girip karnimda veya popomda yatardi. Kendinizden uzaklastirirsaniz aranızdaki bağ da zedelenebilir. Evet illa elimi ayağımı ısırırdi ama ben yine aa demeye devam ettim, oyuncaklara yönelttim. Bir süre sonra azalıyor zaten. Önemli olan ona kızmamak, vurmamak, ters hareket yapmamak ve elinizi kolunuzu birden çekmemek çünkü çekince hem oyun sanıyor hem de daha büyük bir yara oluşuyor. Bir süre sonra aranızda güzel bir bag olusuyor zaten, birlikte yatip birlikte kalkıyorsunuz. O zman anlıyorsunuz iyi ki uzaklastirmamisim ve sabretmisim. Cunku daha sonra sizinle yatmaya alismadigi icin isteseniz de sizinle yatmıyor. Mümkün olduğunca yatakta az hareket etmeye çalışın :D