Diş Eti Yarası

Ayseenur10

Arkadaşlar merhaba. Kedimin diş etinde yaklaşık 2-3 haftadır var bu yara. Daha öncesinde kullanmak için crystalin sprey almıştım haftada 1 onunla uygulama yaparken fark ettim. Veterinere gösterdik oda o sprey ile günde 3 gün veya kloroben ile uygulama yapmamızı söyledi. Uyguluyorum fakat bir iyileşme sağlanamadı gibime geliyor. Antibiyotik tedavisi faydalı olur mu sizce? Veya internette gümüş iyonlu nano sprey buldum daha önce deneyimleyen oldu mu?
Başka veterinere de danışacağım ama deneyimleyen birileri varsa aranızda yardımcı olursanız sevinirim (daha önce başına böyle bi şey gelip atlatan)

5 CEVAP

Ayseenur10

Günde 3 defa olacaktı

nalathecat

diş eti çekilmesi başlangıcı gibi bir şey bu? gümüş iyonlu parmağa takılan diş bezleri var kediler ve köpekler için ya onunla ya da bir fırçayla hafif hafif dişi fırçalasanız tedavi sürerken acaba nasıl olur doktor da onaylarsa? dişlerde biraz sararma kirlenme var gibi. ben kedimin dişini her hafta fırçalıyorum. antibiyotik doktorun bileceği şeydir ...

Ayseenur10

Üst dişi tam oraya geliyor ondan mı yara oldu diye düşündüm ama diğer tarafta böyle bir şey yok. Böyle ezilmiş yara gibi değişik. :( dişlerde sararma ve plak olduğu için zaten temizlemeye başlamıştım ama birde bu çıktı üstüne:( kuru mamayı ıslatmadan verdiğimizde kanama yapıyor bu yüzden de ıslatarak veriyorum ne yapacağım bilmiyorum umarım diğer veterinerler yardımcı olur. Siz gümüş iyon kullandınız mı faydası oluyorsa alacağım çünkü sorup

nalathecat

gümüş iyonlu parmak eldivenini satın almıştım en azından plakları yemek artıklarını aldığı için satın alınılabilir. eğer fırçalatmanıza sorun çıkarıyorsa (ki kuru mama yerken dişi kanıyorsa belli ki hassas diş eti var) o gümüş iyonunu alabilirsiniz yani hiç yoktan iyidir diye diyorum yoksa mucizevi bir şey değil hiçbir şey gibi...
evet bir an önce hekiminize danışın geç olmadan, tedavi yolu üretemiyorsa da başka hekime... geçmiş olsun

Ayseenur10

Teşekkür ederim