21 Günlük Kedimi Biberonla Besliyorum.

cangksel

Kedimin annesi yavrusunu terk ettiği için bir süredir süt tozu ile besliyorum. Benim sorum şu biberonla besliyoruz ancak küçük bir kaba da koysak kendisi içebilir mi?

4 CEVAP

Xsevvaloztrk

Şuanlık biberonlar içirmeye devam edin kendisinin içebilceğini sanmıyorum.

Seyma6390

Bir buçuk aya kadar biberonla besleyin.

Milovat

Benim kedim de yirmi beş günlükken bize gelmişti kırk beş gün olana kadar biberonla beslemeye devam ettim, daha sonra süt tozu ve kuru mamaya geçiş yapalım dedik ama kuru mamayı hemen kabullenmedi. Yaş mama ile devam edip kuru mamaya geçtik iki aylık olana kadar süt tozunu verdim ama kırkbeş günden sonra süt tozunu sadece ek gıda olarak kullandık.

Anonymus552223

Biraz daha biberonla devam edin, 3 5 gün sonra yaş mama deneyin. Once agzina dokundurun tadini alinca yavastan kendileri yemeye basliyorlar. Ama midesini bozacak sekilde karişık seyler vermeyin, yavru kedi icin yas mama olsun. Baska seyler yemeye baslayinca da sutu birden kesmeyin. En az 45 gune kadar verin. Ve biberonla verin yerden yiyebilse de. Emme reflexi kaliyo yoksa ilerleyen yaslarda tshirt falan emiyolar emmeyi cok erken birakanlar