Kedi Kısırlaştırma

denizbaliik

Kedim dişi ve aşağı yukarı 7 aylık. Çiftleştirmeden direk kısırlaştıracağım fakat ne zaman olmalı bilmiyorum. Veterinerimiz kızgınlığa girmeden yapılabilir dedi ama ilk defa duydum böyle bir şeyi. Bazı yerlerde kızgınlıktan sonra vs diye de okumuştum açıkçası her kafadan bir ses çıkıyor. Çok veteriner değiştirdim, tam olarak güvenemiyorumda. Sizce dişi bir kedinin en sağlıklı ne zaman kısırlaştırılması gerekir? Şimdiden teşekkürler. :)

5 CEVAP

Gelyahron

Kızgınlığa girmeden yapılıyor zaten

MiaLuna

Kizginliga girmesede .saglik sorunu yoksa..kilosu uygun olursa 6 aydan itibaren kısırlastirma olabiliyor...

Gelyahron

7 aylık olmuş, kısırlaştırılabilir

denizbaliik

Hiç kızgınlığa girmedi ama ?

denizbaliik

Tamam çok teşekkürler bilgilendirdiğiniz için :)