Çok Saldırganlaştı

Tezgaha çıkıp lavaboya yatıyor alışmasın diye alıp yere koyuyorum düzgünce bakın düzgünce koyuyorum sonra miyavlayıp bacağıma çok hızlı bir şekilde atlıyo ve asla vazgeçmiyo bacaklarım ve kollarım yara bere içinde kaldı artık cidden kızmaya başladım aşırı inatçı bir kedim var onu uzaklaştırdıkça lavaboya geri geliyor ben onu indirince saldırıyor ne yapabilirim bir şey söyleyin yoksa bu gidişle vericem sanırım daha 5 aylık olmasına rağmen kanattı her yerimi

8 CEVAP

FridaDora

Ben izlemedim henüz ama benim belalı kedim diye bir program varmış dizi gibi ona bir bakın. Lavobo içine büyük bir kaba su bırakıp koyabilirsiniz belki gelmez...

FloorGang

Tezgahın üstünü tamamen suyla ıslat o da olmazsa daha pahalı yöntem olan alüminyum ile kapla. Merak ediyor baksın vaz geçicek zaten :))

Vericem dememin sebebi de daha küçükken bu kadar saldırıp can yakabiliyorsa büyüyünce nasıl olacağından korkmam.

Allah aşkına kedi psikolojisinden anlayan hatta inatçı kedilerden anlatan birisi bilgilendirsin yoksa kafayı yiyeceğim

Ozge00

Ya kucukken gercekten merakli oluyorlar. Benim kedim ocaktaki tencereyi bile devirmeye çalışıyordu küçücük boyuyla. Tezgahı ıslak Bırakmaya başladım artik çünkü sudan nefret ediyor. İlk çıktığı gibi inmesi bir oldu, birkac kez tekrar etti bu daha sonra uzaktan suyu gorse bile atlamadi tezgaha. Bazen et yemeği yaparken dayanamayıp atlıyor ama cokta sorun değil bir sey yapmıyor sadece oturup izliyor. Bunu deneyebilirsiniz.

Ozge00

Tezgaha sevmedigi bir koku da sikabilirsiniz. Mesela benimki limon, portakal konusundan nefret eder. Perdeyi tırmalamasini da bu şekilde engellemiştim. Biraz sıkıyorum perdeye, kokuyu cok yaklaşmadan alıyor vazgeçiyordu. Zaten birkaç kez bunu tekrar edince alışkanlık olmaktan bitti. Bazi kediler cok yaramaz oluyor onun icim bence veteriner desteği şart, kendiniz başa cikamayabilirsiniz. Arkadaşın dediği gibi YouTube'dan Jackson Galaxy izleyebilirsiniz. Tlc'de oluyordu ben hep izlerdim, eğlenceli hem de sıkıcı değil. Eminim bir suru sey öğrenirsiniz

Yamukparmak

Kusura bakmayın ama söylediğiniz şey cok yanlıs.Kediyi sahiplenirken bunları düşünmeliydiniz.Benimde kedim 4 aydır benimle sokaktan sahiplendim.Evet asırı saldırgan her yerim çizik ama bir gün bile bırakıcam demedim.

Hanımefendi siz öyle olabilirsiniz ama Geröekten bıkmadan usanmadan saldırıyor etimi koparmak istercesine ve vazgeçmiyor kolay kolay o kadar süre dayanamıyorum alıp koymaya çalışıyorum yere kollarımı ısırıp çiziyor ben tabii ki tekir oldupu için biraz saldırgan olmasını beklerdim ama bu kadarı beklediğimin çok üstünde zaten vermek istemiyorum böyle giderse vericem dememin sebebi de o an kedimin bu davranışlarından bıktığım ve üzüldüğüm bir andı herkes sizin gibi olamıyorsa bir şey diyemezsiniz