Karma Aşısı (Lütfen Bakarmısınız)

ElanurAksoy

Arkadaşlar kedim 2 ay 3 günlük şuan, 0.5-1 Saat sonra Karma aşısı olucak, aşıdan sonra yapmam gereken şeyler varmı varsa neler, birde kedimde yan etki olarak normal olan şeyler ne nelerden korkmamalıyım aşı olduktan sonra hızlıca cevap verebilir misiniz bilinçli arkadaşlarım teşekkür ediyorum

7 CEVAP

sevvalcmn

ben de ilk karma aşıda çok endişelenmiştim büyük ihtimalle bugünün çoğunu uyuyarak geçirir, iştahı azalır ve biraz ateşi olabilir, oyun oynamak istemez ve halsiz olur ama yarına yine yaramazlığına devam eder merak etmeyin :) canını yakmadan aşı yerine masaj yapabilirsiniz

Milovat

Karma aşıdan sonra halsizlik, iştahsızlık ve ishal görülebilir bunlardan korkmayın. İshal ve kusma çok sık görülmüyor ama böyle bir şey olursa bir gün bekleyip veterinerinize danışın. Diğer semptomlar ise 36-48 saat sürebilir diyorlar ama siz 36 saati baz alin derim ben. Aşı yapılan yere biraz masaj yapıp aşının dağılmasını saglayabilirsiniz. Bunun dışında ekstra yapmanız gereken pek bir şey yok bırakın biraz dinlensin yavrucak :))

zeynepakar47

kediden kediye değişir ama genel etkileri halsizlik, kusma, ishal gibi etkilerdir. benim kedim de 2,5 aylık gibi olmuştu halsiz olmasını beklerken eve gelir gelmez canavar gibi koşturdu yani çok endişelenmeyin :)

nilayy24

2 aylık kediye karma aşı çok ağır gelir bence yaptırmayın biraz daha bekleyin. Ben 3 aylıkken yaptırdım ona rağmen kendine gelemedi

ElanurAksoy

Veteriner hekimimiz uygun gördü, yinede gidince tekrardan soralım teşekkür ediyoruz başka arkadaşlar sizcede 2 aylık kediye çok mu ağır gelir yaptırmamalımıyım

derya1616

benim kedilerde hicbisey ilmadi

derya1616

benim kedilerde hicbir degisiklik olmadi.ne halsizlik ne istahsizlik.sadece daha az koşturdular.korkma.dinlensin biraz ustune gitme yemesi icin.oyun oynamasi izin zorlama.