Kedimi Tırmalama Tahtasına Nasıl Alıştırabilirim

Seymaaacaan

Kedim sürekli halıların kenarlarını, koltukların kenarlarını tırmalıyor tırmalama tahtasına nasıl alıştırabilirim nasıl yapması gerektiğini gösteriyorum ve tırmalama tahtasının üzerindeki oyuncakla oynatmaya çalışıyorum ama hiç umrunda olmuyor. Siz nasıl alıştırdınız

11 CEVAP

Drawhel

Bir yeri tirmalamaya çalıştığında tırmalama tahtasına götürün, siz tırnaklarınızı sürtün oda size bakınca aynı hareketin yapacaktır. Ben kedime bu şekilde alıştırdım

Ozge00

Evet tirmalamaya teşebbüs ettigi an direkt tutup tahtaya götürdum ordan tirmalamaya devam etti. Birkaç kez tekrarlayınca alıştı

Seymaaacaan

Teşekkür ediyorum

Ozge1

Tırmalama tahtasına götürdüğünde içgüdüsel olarak tırmalama yapacaktır. Yapmak istediğinde tahtaya götürün. Hoşlandığı kokular var kedilerin o spreylerden alıp sıkabilirsiniz

Benimki küçükken kullanmıyordu, ben de zorlamadım orayı burayı tırmaladı evet ama napiim yani üç günlük dünya amaan. Altı ayın içinde şimdi ve kendi kendine gidip tırmalıyor tahtasını. Tabi yine koltukları da yokluyor.

Seymaaacaan

Evet sanırım daha alışması için erken(2 aylık)

aras0

alıştığı zaman çok seviyor emin olun :)

mkfsnbl

Bizimkisi hep koltuklara saldırıyordu sonra tırmalama tahtası aldık bir süre daha koltuklara devam etti sonra kendiliğinden tırmalama tahtasına geçti şu an koltukları neredeyse tırmalamıyor.

mkfsnbl

Bizimkisi hep koltuklara saldırıyordu sonra tırmalama tahtası aldık bir süre daha koltuklara devam etti sonra kendiliğinden tırmalama tahtasına geçti şu an koltukları neredeyse tırmalamıyor.

Firuzecik

Benim firuze hanım da üzerinde nar yemeğe bile kıyamadığım yeni koltuğun her yerini fittikledi canı sağolsun. Çok denedim alıştıramamıştım tırmalama tahtasına. Geçen gün kendi gitti tırmaladı tahtayı hemen ödül maması verdim. Koltuğu tırmaladığında da hemen alıp tırmalama tahtasına götürüyorum hemen ödül maması veriyorum. Sanırım böyle böyle alışacak.

merveylebadem

tırmalama tahtasının üstüne sevdiği bir oyuncağı koyun oyun oynar gibi yakalamaya zıplamaya calıssın sürekli yaparsanız alışır ben böyle yaptım şahsen