Acil 9 Kedi İle Uzun Yolculuk

Merhaba arkadaşlar çok acil yardımınıza ihtiyacım var. 9 kedi annesiyim hepsini yavruyken zor durumda buldum. Biri sakattı birine araba çarpmış biri sokağa terkedilmiş daha gözü kapalıydı. Öyle böyle derken en büyük oğlum 4 en küçüğü 1.5 yaşında. Tekirdağ'da yaşıyoruz adanaya taşınmamız gerekiyor. Kendi arabamızla gideceğiz. Ben bu 9 kedimi asla bırakamam nasıl götürebilirim. Sakinleştirici veya başka birşey önerir misiniz veya arabaya nasıl bir sistem kurmalıyım

6 CEVAP

Miyhavponmil

Veterinere danış bence 9 kedi bir arabaya nasıl sığar ki
Bunca saatlik yola dayanabileceğini sanmıyorum

Miyhavponmil

Veterinere danış bence 9 kedi bir arabaya nasıl sığar ki
Bunca saatlik yola dayanabileceğini sanmıyorum

Ozge00

Abo hepsinin ozel tasima kabi yoktur sanırım. Ben kendi kedimi kafeste tutuyorum yoksa araba icinde dönüşlerde vs çıldırıyor kafamiza sıçrıyor. Sizde bu imkansız gibi. Kedilerinizin karakterine gore sakinleştirici kullanabilirsiniz. Veterinere giderken en cok hangisi olay çıkarıyor,miyavliyor,saldirganlasiyor vs buna gore. Hem onlarin bağırması diğerilerini de etkileyebilir. Biraz sıkıntılı bir durummus. Veterinere gidip ordan almaniz lazim, o size en uygun olani verir. Genelde uyutur kediyi veya yarı uykulu yapar sakinleştirici

Anonymus552223

Ben de cok kedi buluyorum ama istemeyerek de olsa sahiplendiriyorum. Cunku 9 kedi eviniz koşk falan degilse fazla bence. Kedilerin sagligi icin iyi degil. Sorunuza gelince sedapet kullanabilirsiniz ama hepsine ayri kutu şart. Birbirlerine alisik olsalar da yolda panikten kavga edebilirler

Anonymus552223

Bir de kedilerin 10 15 yil yasayacagini farzedersek her gecen yil artacak nufus. Eve cok kedi dolduranlar da kedilerin sonu sokak olabiliyor eninde sonunda cok gordum bunu. Birkac tane sahiplendirmeye bakin. Bir de hepsi kisir mi?

Kendilerinin hepsi kısır dolmusta veteriner yolcukları sorunsuz geçiyor. Saldırgan ve huysuz değiller. Ben küçük taşıma çantasına hapsetmek dışında şöyle düşündüm köpek kafesi alıp arabanın arkasına kum mama alanı bırakacak şekilde yaparım diye düşünüyorum. Araba dublo tarzı olacak gerekirse koltukları bile kaldırtırım ki sıkış sıkış gitmesinler 10 saatlik yolu. Tek sorun yol uzunn diye korkup miyavlamaları huzursuz olmaları