Yavru Kedim Eve Bir Türlü Alışmadı

itemiz

3 aylık bir yavru sahiplendim. Eve geleli 3 gün oluyor fakat tek bir oda dışına çıkmaya korkuyor hatta odaya girdiğimde benden bile çok çekiniyor sürekli yatağın altına saklanıyor. Evin her yerine alıştırmak için ne yapmam gerekiyor?

5 CEVAP

zimmer

Kendi çıkar zamanla.

Ozge00

Siz hiç uğraşmayın. O kendi güvende hissedince gezer. Cok zorlamaya gerek yok, ters tepebilir. Belki yas mamayi odanın dışından gösterip gelmesini sağlayabilirsiniz ama gelmiyorsa da cok önemli değil. 1 hafta sonra butun evi altını üstüne getirecektir zaten

aras0

biraz geç alışırlar kediden kediye değişiyor diyeyim kedim 2 ay kafesteydi ondan özgür olduğunu hissetmiş olsa gerek hemen alıştı

Seymaaacaan

Kendi kucağında onu severek odaları gezdir inmek isteğinde biraz saklanır sonra koklamaya, keşfetmeye başlar diye düşünüyorum

Ceyday

Kedilerin alışma süresi yaklaşık 3-4 haftaymış genelde benim kedim 2 aylıkken gelmişti şimdi neredeyse 3 aylık ve geldiğinde ilk koltukların altına saklanıyordu geldiği gün birkaç saat sonra hiç dokunmadım sadece karşısında oturdum birden mırlayıp başını dizime sürtmeye başladı çabuk alışmıştı ilk günden yanımda uyumuştu,çok zorlamamak gerek yanına gidip saklandığı yerlerden ona bakarsanız korkutmuş olursunuz sizin yanınıza geldiğinde yavaşça başını okşayın,kucağınıza alıp evi dolaştırın evde çok gürültü varsa ve kalabalıksa genelde kediler stres yapar bu yüzden olabilir ama 1 aya kalmaz alışır umarım