Kedi Kumu

Emreayas

Kedi kumununun tamamını ne sıklıkla değiştirmeliyiz bitince mi yoksa belli bir günü var mı günlük temizliyoruz zaten

3 CEVAP

bbeyzvv

ben belli bi miktar koyuyorum temizledikçe üstüne ekleme falan yapmıyorum her gün yavaş yavaş azalıyor zaten bizde 3 kedi olduğundan genelde 1 haftada bitiyor bitince de yıkıyorum kabı atıyorum kalanı çöpe yeni dolduruyorum

Eğer koku yapmasın vs. istiyorsanız günde 2 temizlemeniz lazım kürekle. Kum eksildikçe de ilave etmeniz iyi olur. Ama kumu tamamen değiştirmeniz gerekiyor 20-25 günde 1.
Bazıları 1 ay değiştirmiyor ama 25 günden sonra bayağı koku yapmaya başlar haberiniz olsun.

Ceyday

6 kg kum 20-25 gün gidiyor kabın içindeki kumu poşete boşaltıp çöpe atıyorum sonra yeni temiz kumu dolduruyorum günde 2-3 kere tuvaletini temizliyorum malum kediler titiz canlılardır.